Бібліотека - антологія української музики

Олександр Євтушенко "Україна In Rock"

"Україна In Rock" - презентація

"Україна In Rock" - інтерв'ю "Грані-Т" з О.Євтушенко

"Україна In Rock" - рецензії

Де купити книгу "Україна In Rock"

 

У видавництві "Грані-Т" вийшла друком книга "Україна In Rock". Це - перша спроба систематизації такого непростого і заплутаного жанру як сучасна рок-сцена України. Крім того, книга доповнена дослідженнями автора «Шоу-біз початку тисячоліття», «25 альбомів, які змінили обличчя української рок-музики», «Про Кузю…» (есей присвячений пам’яті Сергія Кузьминського), «Рок-шевченкіана» та їнші.

Наприкінці 80-х минулого століття українські музичні групи, які в пришвидшеному темпі подолали комплекс меншовартості й знайшли своє обличчя, можна полічити на пальцях: «Брати Гадюкіни», «ВВ», «Кому Вниз», «Плач Єремії», «Вій», «Мертвий півень». Стрижнем їхньої творчості став український національний егрегор – вдало поєднана з фактурними ритмічними конструкціями рок-н-ролу ментальна матриця. Ця «шістка» від початку була неоднорідною ще й тому, що учасники кожного гурту обрали для сценічного втілення різні óбрази, що уособлювали певні типажі – блазнів і мудреців, воїнів і відьмаків. З часом у нашому культурному просторі з’явилися багато інших артистів, які не змінюючи ані ментальної матриці, ані патріотичної суті розвивалися в руслі багатьох актуальних в світі музичних напрямків, що зрештою свідчить про культурну належність України до європейської співдружності країн.

 

"Україна In Rock". Інтерв'ю та рецензії:

Газета

25.08.2012
Газета "Україна молода" | Вивести з андерграунду

«Україна IN ROCK» — шоста книжка багаторічного автора «УМ» Олександра Євтушенка. До цього були «Зірки Червоної Рути», «100 альбомів з України. Вибрана дискографія», рок–енциклопедія «Легенди химерного краю», «Обличчя музики. Творчі портрети українських зірок», монографія «Кому вниз: Музика Високого Духу».

Джерело: Газета "Україна молода" 02.12.2011

Сайт

09.01.2012
Сайт "Киевский РОК-клуб" | Рок-музика – це прагнення свободи

Цьогоріч серія «Граней-Т» «De profundis» поповнилася музичною книжкою Олександра Євтушенка «Україна in Rock». В інтерв’ю «Граням-Т» відомий музичний журналіст розповів про те, як реагують на критику українські музиканти, музичні відкриття та розчарування, «ящик для ідіотів», можливості всюдипроникного Інтернету та культурний раціон сучасної дитини.

Джерело: Видавництво «Грані-Т»

Сайт

09.01.2012
Сайт "Киевский РОК-клуб" | Український шоу-бізнес — дзеркало держави

Олександр Євтушенко з тих, хто має мужність принципово критикувати. Він був одним з перших, хто порушив гостру й болючу тему незаконності й аморальності комерційних FM-станцій, які не виконують закони щодо трансляції 50% вітчизняного музичного продукту (це небезпечно в тому сенсі, що відбувається розмивання не тільки смаків публіки, а й навіть нації).


Facebook

25.08.2011
Facebook "Україна In Rock"

Вкиладена в книзі інформація є багато в чому продовженням роздумів Олександра, розпочатих ще в "Легендах химерного краю". Оскільки книга є фактично збіркою статтей, то протягом читання періодично натрапляв на повтори але загалом відчуття зв'язного тексту залишалось протягом усього читання.

Автор - Олександр Снідалов