26.03.2013
Музична «Атлантида» України

Оглядовий діагноз ситуації культури та альтернативної культури в Україні. Це спроба показати їхній актуальний стан із врахуванням європейського контексту та внутрішніх чинників.


14.03.2011
Рок-Шевченкіана

Так сталося, що на зорі незалежності виникла суспільна потреба відновити істинний образ Кобзаря і першими, хто це зробив, були молоді музиканти, зокрема й ті, хто згенерував перший потужний вибух «Червоної Рути» у Чернівцях. Бунтівна енергетика поезії нашого Пророка була, ясна річ, найбільш близькою рокерам і бардам. Цей рух, а власне рок-шевченкіана по-українськи триває до цього дня.


15.02.2011
Чужі серед своїх.

Назагал ми маємо щільно заповнений ефір, що жодним чином не відображає ані нашої ментальності, ані ідентичності, ані природних культурних потреб. До того ж більшість горе-радіостанцій перебувають поза правовим полем, порушуючи всі цивілізовані нормативи...


22.08.2010
Феномен співаючих Лоліт

Український шоу-бізнес, який частенько звинуваючують у калькуванні західних або російських стандартів, таки спромігся породити деякі "феномени". І немає аналогів тим "феноменам" в усьому світі. Ну хіба є щось подібне до нашого співаючого ректора Михайла Поплавського чи Вєрки Сердючки? Попри їхню міщансько-совкову природу, ніхто не сперечатиметься, що то усе – наш неоковирний винахід. І є ще один – співаючі Лоліти. Але тут – усе складніше. Чудово, коли дитина співає. Прекрасно, що існує багато дитячих пісенних фестивалів і конкурсів, які стимулюють юні таланти.


22.08.2010
Формат "неформату"

Отже, у випадку з українськими FM-станціями обмежувальний термін «формат» має, м’яко кажучи, дуже специфічне забарвлення. Майже демонічне. І відгонить цілковитим абсурдом. Ну хіба ж не абсурдною є ситуація, коли на жодній з 30 столичних «ефемок» неможливо почути вітчизняну музику в якомусь більш-менш пристойному обсязі? Чи не абсурдним є проголошення всіма «ефемками» певних жанрових «форматів», а натомість чуємо на них суцільне «умца-умца», або «бумц-бумц»?


22.08.2010
Українська ГРЕММІ

Стабільна репутація України як однієї з найбільш аудіопіратських країн Європи сильно гальмувала розвиток тутешнього шоу-бізнесу. Але цієї зими щось-таки змінилося. Зусиллями провідних аудіокомпаній України та представниками світового рекордингового бізнесу була заснована "Українська музична премія" – аналог всесвітньо відомої премії "Греммі". Відтепер за п ’ядесят тисяч легально проданих аудіоносісіїв наш артист отримає "золотий диск", за сто тисяч – "платиновий", а за п’ ятсот – "діамантовий".


22.08.2010
Три переваги

Нерідко чуємо звинувачення з боку росіян у націоналізмі українців, хоча саме вони придумали купу принизливих визначень для усіх своїх сусідів. Для них вони "чурки", "чічмеки", "бульбаші", "хохли"... Українець, на жаль є "мовним інвалідом", жертвою 300-літньої русифікації з боку російської імперської машини, яка увесь час намагалася "вибити душу" з України, адже душа нації – це її мова.


22.08.2010
Тоталітарний попс

Наші горе-продюсери твердо впевнені, що у цій країні продається один тільки "кітч" і більше нічого. Вони впевнені, що "піпл усе схаває" і на тій цинічній тезі будують свій бізнес...


22.08.2010
Пупкін-FM та інші...

Знаєте чим відрізняються сучасні музичні интернет-сайти від аналогічних FM-радіостанцій? Тим, що сайти - це більш-менш дзеркальне відображення реального музичного життя - його екстравагантної строкатості і суперечливості, а кожна з 23 київських FM-станцій - це дійсний карцер із заґратованим віконцем.


22.08.2010
Система БГРП

Система БГРП – це не партія, скоріше певне угрупування людей, об'єднаних спільними інтересами, спільною естетичною платформою, адже йдеться про систему спільних цінностей, точніше – про головні тренди популярної сцени.


22.08.2010
Музика, мова, шоу-бізнес

Цинічна за духом філософія космополітизму охопила багатьох наших знаних співаків, композиторів, продюсерів. Зокрема – знаних, знаменитих, заслужених і народних. Спочатку нерішуче,, а далі – більш нав ’ язливо вони співають "по-русскі" , намагаючись сподобатись не лише російсьмовному Сходу, а й самій Росії .


22.08.2010
Культурна еміграція

Увесь нинішній російський шоу-бізнес побудували вихідці з України. Ну якщо не в повному обсязі, то відсотків на 70 — це точно!


22.08.2010
Залізна завіса

Чи знаємо що являє собою сьогодні актуальна культура Польщі, Чехії, Угорщини? Ні, ніби й не дружили ніколи. Те ж саме з прибалтійськими країнами...


22.08.2010
Диктатура кітчу

Диктатура Кітчу, яка міцно затвердилася на "Інтері" і "1+1" - це їхній Бізнес, спосіб заробляння грошей.


22.08.2010
Війна форматів

У нас нині нараховується кілька сотень "ефемок" у Києві, зокрема, - близько сорока. Але їхня суспільна роль є цілковито інакшою. Вони не претендують на роль "двигуна культурного прогресу", не спрямовані на те, аби відкривати і пропагувати нові яскраві явища в культурі.


22.08.2010
Музика нині

У першій декаді 21-го століття до краю загострилося питання виживання світової індустрії звукозапису, зокрема – української. Сталося це внаслідок переходу сили-силенної споживачів сучасної музики на нові рейки споживання, іншими словами – будь-яка аудіо та відео-інформація безкоштовно скачується з інтернет-ресурсів, а не купується традиційно на фізичних носіях.


21.08.2010
Легендарні альбоми

Чи існують в українській дискографії альбоми, які кардинальним чином вплинули на розвиток вітчизняної рок-сцени, стали своєрідними артефактами, "лакмусовими папірцями", за якими можна безпомилково оцінити самобутність і самодостатність найсуперечливішого з жанрів?


21.08.2010
Армагедон FM

Кожна "ефемка" — то башта із слонової кістки. Кожна "ефемка" надійно відгородилася від українських артистів та їхньої музики залізобетонним поняттям "формат". "Ви не в нашому форматі" — ось типова відповідь будь-якого програмного директора будь-якої FM -радіостанції.


21.08.2010
Стара гвардіє, де ти?

"Старій гвардії" треба нарешті солідаризуварися і вдарити "широким фронтом", шокувати і зачарувати Україну солідними концертними турами, розкішними альбомами, оригінальними відеороботами, суспільними акціями на захист живої музики. Подібні кроки допоможуть нашим грандам у перетворенні їх на суб’єктів великого шоу-бізнесу і дозволять їм повністю віддатися у обійми її Величності Музики.



Хмара тегів

5NIZZA BIG LOVE FEST DAVID SYLVIAN DAZZLE DREAMS DE ШИФЕР DEPECHE MODE ER.J.ORCHESTRA ESTHETIC EDUCATION Fritz Inferno GOGOL BORDELLO GREEN DAY GUNS’N’ROSES Global Battle Of The Bands Harmata INFECTED INNERCELL Incomer-band KUBA гурт King of Everything MAD HEADS MAN SOUND MniShek гурт NOVI rock art-rock PETER GABRIEL POSTSENSE Pacific Drum Battle QARPA RUSH Ringo Starr Rockoko гурт SCORPIONS SHOKOLAD SLASH STANZA Sofi Fraser РІЗДВО Stoned Jesus Sziget Sziget Festival 2016 Sziget Festival Україна TEREN фолк-метал TaRUTA гурт ювілей Tathagata-band VINNI GRETT гурт Viscula інді-рок гурт Vночі гурт Vоо-Vоо & Haydamaky WHITE YAD гурт YELKA (Єлька) Zapaska&BeBoBul