Київський клуб карикатуристів "Архігум".

Потрібно більше сміятися! Маючи бажання, привід можна знайти на кожному кроці. Вміння сміятися є перепусткою, яка допомагає легко і весело відчинити майже усі двері. Гумор та смішні карикатури зближують людей, знімають втому, підвищують апетит, зміцнюють розум і коріння волосся. П'ять хвилин здорового сміху замінює склянку сметани і відро капусти, разом узяті. Отже розсмішити людину - це все одно що здійснити акт гуманізму. А коли ще раз, і ще, і ще... то це вже буде АРХІГУМАНІЗМ.

Декілька слов про сам "Архігум". Він виник у ті часи, коли по-старому карикатуристи жити вже не хотіли, а по-новому ще не знали як. Подія ця сталася 1 квітня 1983 року. За час свого існування клуб отримав багато прихильників своєї творчості. Члени клубу презентували Україну у 38 країнах світу та на престижних конкурсах карикатур, де одержали понад 600 призів.

Голова клубу "Архігум" Віктор Кудін.


Олександр Євтушенко. Карикатури. Клуб "Архігум".

Сергій Алєєв. Скульприкатури. Клуб "Архігум".

Сергей Алеев. Скульприкатуры, шаржи, маски.


Сергій Алєєв займається шаржами і ліпниною. Вже після закінчення художнього інтституту (на початку 80-х рр.) зайнявся карикатурою. З середини 80-х став працювати на поєднанні цих трьох жанрів, назвавши результат скульприкатурою. З тих часів відтворено кілька сотень портретних шаржів.

"Театр скульприкатур Сергея Алеева.
Скульптурные шаржи, маски, карикатуры..."


.

Віктор Кудін. Карикатури. Клуб "Архігум".

Віктор Кудін. Каталог карикатуриУ 2008-му вийшрв друком каталог карикатури Віктора Кудіна. Автор ретельно відібрав майже 400 робіт, абсолютно різнопланових за жанром і тематикою, половина яких – кольорові, а інші – чорно – білі. Якщо спробувати враження від альбому звести до однієї формули, це звучатиме приблизно так: - Чотириста вибраних парадоксів з нашого життя очима небайдужої людини. Стиль, який сповідує Кудін, в усьому світі визначають як “інтелектуальний гумор" або "філософський”

Віктор Кудін - Чверть століття "Графічних гострот"


.

Сергій Боборикін. Карикатури. Клуб "Архігум".

Сергій Боборикін. Каталог карикатуриВідпочатку Сергій Боборикін придумав і намалював свого власного героя - кумедного чоловічка, що дрейфує з малюнка у малюнок, ніби супер-герой із коміксів. Він потрапляє у безліч кумедних та парадоксальних ситуацій…

Сергій Боборикін. Каталог карикатури