Влад Ляшенко

The Global Battle Of The Bands

"Global Battle Of The Bands" – це назва одного з найпрестижніших міжнародних фестивалів-конкурсів, завдання якого виводити на світову аван-сцену нових молодих зірок рок-музики. Штаб-квартира "GBOB" знаходиться в Лондоні, де щороку відбуваються фінальні концерти-імпрези. Авторитетне жюрі, складене з відомих продюсерів, музикантів і журналістів визначає одного переможця, а головною інтригою "битви" є грошовий приз у 100 000 тис. доларів. У 2004-му Україна вперше стала учасником цього грандіозного дійства, з якого у свій час розпочалася кар’єра норвежців "А-ha" та шведів "Europe". Кожна з країн-учасниць попередньо визначає свого національного переможця. Тому там створюються національні дирекції "GBOB". Національний конкурс проводять у 2 етапи. Спочатку регіональні відбуваються регіональні концерти, на яких відбирають учасників фінального концерту у Києві, де авторитетне жюрі визначає найкращу групу, що презентуватиме країну у Лондоні на світовому фіналі. Днями відбувся черговий національний фінал "GBOB" у столиці в клубі "Бінго".

На питання "УМ" відповідає виконавчий директор конкурсу Влад Ляшенко:

УМ: - Отже, "Велика рок-рольна битва. Сезон 2010" – яким він був?

В.Л.: - Дуже цікавим. Але почну з того, що минулорічний фінал у Лондоні за участю тодішнього нашого переможця – групи ГАПОЧКА тамтешні організатори кілька разів переносили і нам довелося міняти авіа-квитки, внаслідок чого ми запізнилися на церемонію жеребкування. Тому ГАПОЧКА виступала першою. Чудово виступила і задало тон усьому шоу. Але до першої п’ятірки переможців не потрапила. До речі: найкращий результат із наших команд показала група ТОЛ у 2005-му році. Це було 4-те місце. Тому ми не складаємо рук. Цього року дирекція "GBOB" вирішила проводити фінали не в Лондоні, який дуже перенасичей подіями, а в різних екзотичних місцях. Нині це буде столиця Малайзії. Там вже орендовано зал на п’ть тисяч місць, а партнером "GBOB" став малазійський авіа-перевізник. Також лондонських організаторів цікавить наш знаменитий замок у Мукачево, той, де кілька років тому у нас були регіональні відбори та певні місця у Криму.

УМ: - Хто став переможцем цього року?

Гурт МАГУА

В.Л.: - У регіональних відбіркових концертах перемогли 65 команд, а далі був концерт-напівфінал у Києві, де переміг київський гурт МАГУА. Назву можна розшифрувати як МАГИ З УКРАЇНИ. За кількістю балів услід на МАГУА йдуть Seven pounds, Blooming plum, Stoned Jesus, Space cakes.

УМ: - Які головні тенденції молодої української рок-сцени ти відзначив нині?

В.Л.: - Головне – у своїй переважній більшості групи перестали гнатися за модою. Кожна вибирає свою стильову нішу і створює власний якісний матеріал. Нинішній фінал довів, що зараз маємо чимало достойних, цікавих і практично професійних команд. Вважаю, що кожний продюсер повинен відстежувати появу потенційних зірок на таких заходах як наш. На відміну від тих же поп-артистів, наші групи мають свій власний авторський матеріал, тобто їм не потрібно купувати пісні за шалені гроші.

УМ: - Сакраментальне питання, "А судді хто"?

В.Л.: - З минулого року ми взяли за правило, що кількість членів жюрі дорівнює кількості груп-фіналістів. Нині і тих і тих було по шістнадцять. До речі: усі персональні анкети членів жюрі вивішені на нашому офіційному сайті www.gbob.com.ua. Отже суддями були: Віталій Климов, Сергій Чантурія, Максим Подзін, Віктор Придувалов, Василь Прозоров, Андрій Малигін, Едуард Лозовий, Юрко Зелений, Олег Білий... Більша половина суддів перше місце віддала групі МАГУА. Щось подібне кілька років тому було, коли з таким же відривом фінішувала АТМАСФЕРА.

УМ: - Пригадай, як усе починалося?

В.Л.: - Ідею щодо участі України у "GBOB" запропонував у 2004-му Олексій Бальбек, тоді ж знайшовся й спонсор - один з кандидатів у Президенти. Фінальний концерт ми робили під Аркою дружби народів поблизу київської філармонії. Учасниками першого фіналу у 2004-му були нині усім відомі групи - ДИМНА СУМІШ, КВАДРАДЖЕССІМА, ТОЛ, ТРУТНІ, ГУЦУЛ КАЛІПСО та ОРКЕСТР ЯНКИ КОЗИР. ОРКЕСТР... тоді й виборов перемогу і вперше представив нашу країну у Лондоні. Наступний фінал у 2005-му ми вже проводили у клубі "Бінго". Тоді виграла група ТОЛ. У 2006-му фінал конкурсу ми проводили вже у колоритному середньовічному замку у Мукачевому, перемогла група ЕТВАР АНДНРС. А от у 2007-му одноголосним переможцем стала етно-формація АТМАСФЕРА зі Львова. Як і група ТОЛ, та команда посіла у Лондоні четверте місце серед кількох десятків світових рок-фіналістів. Нашим національним фіналістом 2008-го року стала ужгородська група ТАНГО ТЕМПО. Я, чесно кажучи, кожного року очікую, що ми ось-ось переможемо. І ми -  національна дирекція міжнародної імпрези увесь час працюємо на бажаний результат.