Літл

Гаряче літо Літла

Сергій Литвинюк здавна відомий у музичних колах як менеджер культової групи "Вій". Як і усі ветерани української рок-сцени, він у музиці – у будь-яких іпостасях – давно. Якщо точніше – усе життя. Справжній аксакал... Він – вправний веб-майстер, що створив і підтримує багато сайтів, серед них, ясна річ, чимало музичних. Зокрема – сайти "Гайдамаків", "Жаби в дирижаблі", "Вія" - електронна сім'я близьких за духом людей. Справи фонографічні – це також його компетенція. Йдеться не лише про продукцію групи "ВІЙ". Мова про унікальні аудіо збірки – диск-трибют "Очі відьми", де найкращі хіти Доброго Вечора переспівують не лише молоді команди, а й "аксакали" "Кому Вниз" та "Піккардійська терція", які зробили це блискуче і натхненно. У збірці "Радіо Україна", де роль музичного продюсера виконує Дмитро Добрий Вечір, Сергію вдалося зібрати одних з найкращих "неформатників", які, звісно, не миготять у модних гламурних передачах... Це саме вони не так давно ходили на Майдан, виборюючи свободу для себе і для усіх.

Сергій Литвинюк: - Диск "Радіо Україна" вийшов у грудні 2007-го року невеликим накладом, але справив враження і зробив свою справу. Диск потрапив на радіостанцію "Німецька хвиля" і зацікавив журналістів, внаслідок чого до Києва приїхав спеціальний кореспондент Олександр Павлов і зустрівся з багатьма фігурантами руху, який можна окреслити як "некомерційна українська рок-музика". Тепер усі ці інтерв'ю можна прочитати на Інтернет-сторінці української редакції "Німецької хвилі". Їх близько двадцяти. Плани стосовно майбутнього релізу "Радіо Україна-2" ми будували вже разом з радійниками, оскільки ми вирішили включити до диску ті інтерв'ю, адже у сумі вони доволі яскраво змальовують наш рок-андеграунд. Ми розмістили на різних ресурсах заклики до груп надсилати свої свої свіжі треки. І вже отримали чимало треків, зокрема – з Польщі, з Англії, США, Білорусі та Німеччини. Щодо України, вже маємо треки таких "монстрів жанру" як "Мертвий Півень", "Фата Моргана", "Сестри Тельнюк" та багато інших.

Олександр Євтушенко: - Літо – пора імпрез і фестивалів. Яким буде літній графік виступів "Вія"?

Сергій Литвинюк: - На знаменитому фестивалі "Тарас Бульба", що традиційно відбувається у містечку Дубно на Рівненщині, Дмитро Добрий Вечір два дні поспіль братиме участь у роботі журі, а на третій група заграє у якості хедлайнерів шоу. Звучатимуть переважно нові композиції, а також – старі перевірені хіти. Взагалі, ми багато що плануємо на літо, але, зважаючи на кризу, робимо поправку на можливі несподіванки.

Олександр Євтушенко : - Нині в мережі з'явився вільний для скачування максі-сингл "Бувай, моя революція"...

Сергій Литвинюк: - Так, цей максі-сигл – передвісник нового альбому, видання якого плануємо на початок осені. Раджу послухати ще пісню "Ішов я небом" та концертні оригінальні версії таких хітів як "Летіли бугаї" та "Змія".

Олександр Євтушенко: - Чи насправді функціонуватиме анонсований кілька років тому спільний проект "Добрий Вечір, Середа", до якого, як видно з назви, увійшли два лідери – лідер-вокалісти "Кому Вниз" і "Вія"?

Сергій Литвинюк: - Докладаю до цього усі можливі зусилля. Принаймні Дмитро вже передав Середі тексти, аби той писав музику... До речі – одна з пісень – дужа стара Вієвська тема, така собі фантасмагорій на тема під назвою "Смерть та її смерть" по суті готова до запису...

 .