ДРИМБАТАДЗИГАДРИМБАТАДЗИГА
та їхній студійний первісток

У травні 2010 року відома етно-рокова формація "ДримбаДаДзига" презентувала свій новий альбом "ОГО!" На відміну від дебютного диску " LIVE", який був наживо записаний під час виступу групи на фестивалі "Славське Rock", новий реліз є результатом тривалих студійних сесій звукозапису і являє собою вишуканий мікс спонтанного концертного звучання та добре продуманих студійних експериментів. Тими процесами опікувався звукорежисер Ігор Громадський. Цей альбом містить суттєво збагачену палітру звучання, хоча варто відзначити, що "ДримбаДаДзига" - це, передусім, яскрава і неординарна концертно-сценічна команда, одна з небагатьох стабільно запитаних груп. Розпочавши динамічну концертну діяльність лише 2007-го, за якихось три роки вони досягли заслуженого статусу однієї з найкращих етно-рокових груп України. Про свою дивовижну еволюцію та про день нинішній говорить її лідер, бас-гітарист Олександр Новіченко.

Відомо, що серед українських команд, які максимально гідно і ефектно представляють сучасне обличчя модерної сцени нашої країни за кордоном, а це – "Гайдамаки", "Перкалаба", "В.В.", "Дахабраха" та інші, нерідко згадують і вашу команду. Приємно дивує те, що саме ваш прорив на захід відбувся швидко і вельми вдало і нині на інтернет-ресурсі You tube можна легко знайти відео-звіти з виступами ДримбиДаДзиги на найкрупніших європейських імпрезах, зокрема чимало сюжетів з фестивалю Prystanek Woodstock у Польщі.

Олександр Новіченко: - Ми, коли тільки зібралися у 2006-му відпочатку не домовлялися що саме будемо грати конкретно, а просто кожен учасник вільно привносив елементи того стилю, який сповідував і любив найбільше. Нашу лідер-вокалістку я вперше побачив і почув на фестивалі "Шешори", і я був вражений манерою співу Інни Прокопчук, яка тоді виступала у складі ансамблю "Лукині роси". Власне тому я і зробив Інні пропозицію поспівати у групі, яка грає сучасну музику, а ми грали таку собі суміш фанку, ска, хардкору та мріяли працювати в етно-роковій манері. Інна визначила своє сценічне псевдо "Бабушка" і її інтерпретація народних співів з нашим насиченим "бекграундом" дійсно зазвучала екстра-неординарно. Думаю, саме ця обставина посприяла нашому швидкому рухові вдома та за кордоном. Крім того ми вдячні "Гайдамакам" і зокрема Володимиру Шерстюку – басисту групи за поради і активне сприяння нам у справах музичних за кордоном.

Відомо, що фестивальна мапа виступів "ДримбиДаДзиги" надзвичайно насичена.Чи не так?

Олександр Новіченко: - Наш концертний шлях розпочався у 2007-му, коли ми виступили на презентації музичної збірки "Я люблю Карпати", яку видав Сергій Харчук – директор міжнародного фестивалю "Славське Rock". Далі була "Країна Мрій" Олега Скрипки. Виступ там – а це був дебют – призвів до численних запрошень на інші імпрези. Ми потужно відіграли на найбільших етнофестивалях країни , таких як "Підкамінь", "Етноеволюція", "Славське Rock ", "Рожаниця" та інших. Після виходу дебютного концертника ми почали вибиратится на фестивалі до сусідньої Польщі. Варто згадати, що у сенсі організаційному там мистецько-музичні "оупен-ейри" мають більший попит у молоді і роблять їх професійніше, до того до них прикута увага польських і міжнародних мас-медіа. Ми доволі успішно зіграли на престижних там імпрезах "Реггі Пікнік Польща", "Літня академія фільмова", "Ватра в Лугах", а головне двічі – у 2007-му та у 2008-му виступили на одному з найкрупніших у Європі фестивалі "Зупинка Вудсток", який наприкінці літа збирає прихильників з сусідньої Німеччини та інших країн, що межують з Польщею. Зіграти там – це мрія багатьох музикантів і не тільки вихідців з Польщі. Там усе просто грандіозно – і якість звуку, і колосальний розмах самої імпрези, її резонанс у музичному світі.

Прокоментуй, будь ласка, вихід вашого першого повноформатного студійного альбому "ОГО!" Чим він є для вас?

Олександр Новіченко: - Для "ДримбиДаДзиги" цей диск вартував багато чого, адже ми як група на третьому році існування мали б показати чого ми варті як студійний колектив. До того ми видали альбом під час світової кризи, коли скрізь у світі згортається фонографічна активність музичних лейблів, а усі меломани добувають нову музику з Інтернету. Альбом записував звукорежисер Ігор Громадський,який чудово впорався з роботою, врахувавши нашу усталену формулу концертного звучання. Презентація "ОГО!" відбулася у київському клубі "Майдан", до речі – фізичні копії диску призначені для наших справжніх прихильників, а взагалі альбом викладено в інтернеті і за бажання його зможе у гарній якості перекачати кожен – і в абсолютно законний спосіб. Альбом містить ті нові пісні, що викликали на концертах найьільшу емоційну реакцію публіки. А це пісні "Сонце", "Думала", "Там у лузі", "Різдвяна", "Стрільці січовії", "Ого!", "Сучка", "На Івана Купала" - акий собі мікс наших авторських і народних творів.

Знаю, що є зміни в складі "ДримбиДаДзиги". Розкажи про них...

Олександр Новіченко:-Склад команди нещодавно залишили трубач Сергій Соловей та барабанщик Віталій Єрмак. Сергій нині співпрацює з "Гайдамаками" - нашими друзями, а його місце посів молодий духовик Антон Самутін. Місце ударника сьогодні посідає відомий музикант Вітольд Корженко – барабанщик з "Танку на Майдані Конго". У нас багато планів на майбутнє, але інколи треба вміти переводити подих, тобто трохи відпочивати...

Як ви ставитеся до того, що музиканти групи беруть участь у якихось паралельних проектах?

Олександр Новіченко: - Якщо мове йде про спільні окремі виступи нашої співачки у ролі бек-вокалістки групи "Мандри", то цілком позитивно, адже вони – наші давні друзі. Власне, я й сам під час передвиборчих турів Президента декому підігравав на бас-гітарі... Це нормальна практика в усьому світі.

Legrand Celiane