гурт Атмасфера - Інтегро

Нещодавно дивовижна львівсько-київська формація «Атмасфера» презентувала свій другий альбом «Інтегро». Дебютний реліз «Забута любов» вийшов навесні 2010-го і супроводжувався низкою яскравих презентаційних концертів. І не лише в Україні. Музика «Атмасфери», насичена міксом екзотичних мотивів кельтської, індуїстської і давноукраїнської музики, припала до вподоби організаторам одного з найкрупніших європейських фестивалів «Prystanek Woodstock», який знаходиться на заході Польщі. І от кілька років поспіль група мігрує концертними майданчиками сусідньої країни і користується там заслуженим попитом. Ви спитаєте: чому не в Україні? Причина є очевидною: «заточені» під російськомовну попсу вітчизняні прокатники концертів не в змозі осягнути і оцінити найбільш популярний нині у Європі сучасний стиль world music, у виконанні якого «Атмасфера» вже досягла помітних успіхів. Ми спілкуємося із одним з фундаторів групи Юлією Яремчук.

УМ: - Відомо що нині ваша група планує в Україні промоцій ний тур, присвячений виходу нового альбому.

Юлія Яремчук: - Так, з новою програмою, яка зазнала деяких стильових змін і має назву «Інтегро», ми збираємося з 20-го лютого до 10 березня навідатися з презентаційними концертами до Полтави, Запоріжжя, Донецька, Дніпропетровська, Харкова, Севастополя, Львова і Луцька.

гурт Атмасфера

УМ: - Не секрет що ваша музика звучить більше і частіше на теренах Польщі. Чи не так?

Юлія Яремчук: - Це справді так. Минулого року ми мали досить серйозний концертний тур містами Польщі. На загал це сорок міст, серед яких найвизначніші - Краків, То рунь, Щецин, Люблін та Варшава. Річ у тім, що в Польщі концертний менеджмент розвинутий набагато краще ніж у нас і є таким, що реально враховує смакові преференції тамтешньої публіки, яка насправді добре розбирається у актуальних трендах сучасної сцени. До того там геть відсутнє тотальне збочення у бік попси, як ми це спостерігаємо вдома.

УМ: - Давай порівняємо ваш дебютний диск «Забута любов» з новою роботою «Інтегро». Які відмінності?

Юлія Яремчук: - Передусім обидві роботи мають засадничо різний характер. Якщо «Забута любов» - це програма зі споглядально-медитативною музикою, яка має, так би мовити, інтровертний характер, то альбом «Інтегро» - і це видно з самої назви, демонструє інший бік наших уподобань та цілковиту відкритість світу, виражену у розмаїтті музично-естетичних характеристик. До речі, у цій роботі цілком органічно співіснують праматеринський санскрит, українська і англійська мови.

гурт Атмасфера

УМ: - І це зайвий раз засвідчує культурну інтегрованість вашої формації у навколишній світ?

Юлія Яремчук: - Можна й так сказати. Адже ми вже відчули себе громадянами світу. Особливо під час двох візитів на міжнародний джазовий фестиваль у Норвегію у 2009-му та 2010-му роках. Там ми грали разом із світовими зірками джазу, такими як Хербі Хенкок. Не дивлячись на стриманий характер норвежців, ми відчули неприховану зацікавленість їхньої публіки до нашої музики, ідей і темпераменту.