Олександр Євтушенко (27.09.1957 - 23.12.2020)

Царства Небесного, Сашко тобі...

Олександр ЄвтушенкоОлександр Євтушенко — мистецтвознавець, музичний оглядач, продюсер, радіо- і телеведучий.

Редактор першої регулярної музичної газети "Аудіо-толока" (1992-1995 рр.), альманаху "Рок-око" (1992 р.), музичного журналу "Галас" (1996-1998 рр.), підготував кілька випусків газети про незалежну музику "Нєформат" (2002 р.), активно співпрацював як журналіст з провідними виданнями: "День", "Слово просвіти", "ПІК", "Собеседник", "Дзеркало тижня" та ін.

Був постійним ведучим музичної телепрограми "Тинди-Ринди" з 1994 року, автор та ведучий радіопередачі "Рок української вдачі" (25 радіо-ессе про визначні рок-групи України), який транслювали Радіо "Київ", Радіо "Нарт", "Молоде радіо", працював ведучим програми "Музичний острів" на Радіо "Свобода".

Співавтор книги "Зірки Червоної Рути", автор книги-каталогу "100 альбомів з України. Вибрана дискографія"; української рок-енциклопедії "Легенди химерного краю"; "Обличчя музики. Творчі портрети українських зірок"; монографії "КОМУ ВНИЗ: Музика Високого Духу".

Виконавчий продюсер наступних CD-компіляцій: "Легенди химерного краю" (2 CD); "Революція на граниті. Золоті рок-балади України"; "В майбутнє — без Чорнобиля. Золоті рок-балади України"; "Перлини сезону. Нова українська хвиля"; "Рок-екзистенція" (2 CD); а також окремих альбомів наступних груп: "Королівські зайці", "Небесна копалина", "Вій", "Вогні Великого міста", "Рутенія", "Кобза". У 2002 році разом з аудіокомпанією "Атлантік" заснував великий компактовий серіал "Українська колекція", яка на сьогодні нараховує бльзько 30 позицій: "Кому вниз", "Плач Єремії", "Мертвий півень", "Брати Гадюкіни", "Скрябін", "Віка Врадій", "Тарас Петринеко", "Піккардійська терція", "Неборок" та інші.

В різні роки Олександр Євтушенко виступав як прес-аташе найзнаковіших українських фестивалів та імпрез: "Червона рута-89-91-93", "Перлини сезону-98-99", "Таврійські Ігри-94-96", "Альтернатива. Львів-95-96", "Мазепа-фест. Полтава". Видавав в рамках фестивальних подій спеціальні пресові випуски. Співпрацював з часописом "Україна" в якості музичного оглядача, а також як виконавчий продюсер серії компакт-дисків, які позиціонувались як музичні додатки до журналу: "Душа України. В різдвяну ніч" (січень 2004); "Майбутні звуки України. Актуальна електронна музика" (лютий, 2004); "Рок-Кобзар. Пісні на вірші Тараса Шевченка" (березень, 2004); "Український нєформат. Всі кольори альтернативи" (квітень 2004).

Останнім часом – працює як журналіст і музичний оглядач в періодичних виданнях "День", "Україна молода", "Молодь України", "Український тиждень", прес-аташе і музичний продюсер фестивалів "Мазепа-фест", "Кобзар Forever" та продюсер CD-компіляцій "Мазепа-фест-2004", "Мазепа-фест-2005", "Мазепа-фест-2008", "Кобзар Forever-2005".
(Світлина - Журнал "Корреспондент" №45 (134) 27 ноября 2004 г.)


Олександр Євтушенко
Олександр Євтушенко: «Я хотів, щоб музична преса була не жовтою, а жовто-блакитною»
("Карабас Live")

Музичної журналістики в Україні не існує? Чи вона лише зароджується? Правильні відповіді на ці запитання — поза міфами та стереотипами. Ті, хто виросли в «доінтернетні» часи друкованої преси, добре пам’ятають цілі окремі видання, повністю присвячені музиці. Безсумнівно, одним із найактивніших і найпомітніших музичних авторів тих років є Олександр Євтушенко.

Пан Олександр був літописцем української музики трохи більше, ніж два десятиліття. Він одним із перших проголосив народження українського року на фестивалі «Червона Рута» у кінці 80-х, ставив професійний діагноз зіркам молодого вітчизняного шоу-бізнесу в 90-ті, відкрито критикував наші ЗМІ за культурний колабораціонізм у 2000-х.

Починав кореспондентом комуністичної «Молодої гвардії», продовжив у безкомпромісних меломанських виданнях «АУТ» і «Галас», зміг познайомити із якісними виконавцями радіослухачів у проекті «Рок української вдачі» та телеглядачів у програмі «Тинди-Ринди», а після смерті друкованої періодики взявся за просування фестивалів та написання книжок... Читати далі


 МеdiaLab
Галас - легендарний украінський журнал про музику. Інтерв'ю

Олександр Євтушенко

Вас вітає Галас.
Музичний журнал, якого ще не було.

Так починається лист редактора в першому номері новоспеченого журналу. Історія «Галасу» почалась наприкінці 1995 і припинилась 1998 року. На його сторінках сусідили Таїсія Повалій і Пол Маккартні, Володимир Івасюк і Селін Діон, Руслана й Іґґі Поп. У журналі можна було прочитати, що басист «ВВ» на сцені «як завжди вдає дебіла, але грає як бог», як «Океан Ельзи» змагалися за титул «Перлини сезону» разом із гуртом «Слимак на пекучому перці», а Наталя Могилевська – «сама невезуча» в українському шоу-бізі, бо розбивала свої машини та музичні нагороди. Марія Педоренко знайшла людей, які робили «Галас», і розпитала їх про те, як усе починалось і чому закінчилося. Читати далі