[!Wayfinder? &startId=`0` &level=`2`!]


Нове дихання Гадамаків

Олександр Ярмола - інтерв'ю

 

http://fdr.com.ua/interview_full/75/

Від ФДР Радіоцентру: Вадим Карп'як
Від виконавця: Олександр Ярмола
Дата інтерв'ю: 14/02/2012
Розшифрування інтерв'ю: Вадим Карп'як

 

Недавно пройшла інформація про те, що ти починаєш сольний проект. Це правда?
Зараз уже ні. Я починав робити сольний проект і в мене були такі плани, оскільки в гурті ми мали творчий конфлікт. В межах Гайдамаків ці конфлікти зайшли вже настільки далеко, що саме існування групи в старому складі було неможливим. Тому я відклав сольний проект і просто продовжую свою участь у гурті Гайдамаки, але зі зміненим складом.

Тобто ти один з попереднього складу залишився?
Так. Тепер у Гайдамаків інший склад музикантів. Хлопці пішли працювати з Чубаєм і зайняті тим, що роблять свою музику з Чубаєм.

Вони тепер виступають як група підтримки Чубая?
Я не знаю, як це можна називати: це інша група, інший проект і зараз вони зайняті творчістю з Чубаєм. А я зайнятий творчістю з іншими музикантами і також маю пісенний матеріал, який людям подобається, але який хлопцям не пасував.

А сама назва «Гайдамаки» залишилася за тобою?
Так.

А хто ці музиканти, які тепер з тобою грають?
Це хлопці з України і двоє поляків, які раніше працювали з нами у студії і допомагали із записом пісень, які ми писали у Польщі.

Тобто ця ваша нова пісня «Дівчина з Дніпра» це вже презентаційна робота нового складу. Я її послухав і в мене закралася думка, що зі зміною складу ти вирішив і стилістику музики змінити?
Далі воно буде стилістично більше схоже на тих Гайдамаків, які знають люди. Просто у цій пісні ми більше працювали як ритм секція. У Гайдамаків колись теж були такі пісні, наприклад «Кохання», де відчутна рокова основа. І взагалі – мені хотілося б нашу творчість конкретизувати і не робити надто багато стилістичних експериментів, бо трохи якийсь борщ виходить, тобто забагато всього. Варто, напевно, трохи звузити рамки і щоб те, що ми назвали «козацьким роком», то щоб це і був «козацький рок». Нам було важливо, щоб заграла ритм-секція, тому що вона на рівні з гітарними рифами є основою, на які потім накладається все інше. Раніше у нас було так: починали з народної мелодії, а під неї уже підганяли ритм-секцію, тому ритм-секція завжди в нас йшла другорядною, а це мені не дуже подобалося, бо це не гармонійно. Гармонійно – це коли є пісня, під неї зроблена ритм-секція, під неї зроблено грув, а вже на це лягають народні мелодії.

Але ж від народних мелодій ви не відмовляєтеся?
Ні, звичайно.

Тобто я так розумію, що ви вже цілеспрямовано працюєте над повноцінним альбом у новому складі?
Так. Ми працюємо у Варшаві у студії над повноцінним, повнопісенним альбомом. Як він буде називатися, я ще не можу сказати, але видати його ми плануємо десь восени.

На українській сцені є дві класичні аналогії, які спадають на думку у зв’язку з ситуацією у Гадамаках. Це Скрябін і Океан Ельзи, коли лідери цих груп в якийсь момент змінили склад своїх команд, залишивши назву за собою.
І гірше цим групам від цього не стало.

Абсолютно
Я теж так вважаю. У нас все це вже дуже довго тривало і допускати, щоб воно і далі так тривало – було б некрасиво.

Гайдамаки, яких ми знаємо, більшість своєї уваги приділяли сцені на захід від українського кордону. Тобто в європейських клубах і на європейських фестивалях ви виступали значно частіше, ніж дома. Може з новим складом ситуація трохти зміниться?
Я хотів би приділити більше уваги Україні. Наша орієнтація на Європу зумовлена тим, що ми свідомо хотіли працювати на Заході і я особисто займався тим, що просував там гурт. Але ми, все-таки, українська група. І є такий момент, що ми об’їздили весь світ і всюди співаємо українською. І от якщо ми десь в Голландії граємо на великій сцені, то люди сприймають нас позитивно, їм все це подобається, але вони не співають з нами, не підспівують. А в Україні – співають разом з групою  І це дуже приємно – хочеться, щоб пісні доходили до людей. Бо якщо б у нас була така мета просуватися далі за кордон, то треба було б робити англомовний альбом, а це такий компроміс, на який би я не дуже хотів йти.

А може хоч спробувати?
Ми зробили кілька каверів і я думаю, що цього достатньо.

Тобто найближчим часом нічого іншомовного від вас не чекати?
Я думаю, що кавери будуть, але це не буде повноцінний альбом, чи просто англомовний альбом, як це зробили Zdob Si Zdub, які записали в Берліні англомовний диск. Щоб їм не приніс цей альбом – але по звучанню – це не вони. Тому не впевнений, що я б хотів щось таке зробити.

Якщо Ви помітили помилку
в тексті, виокреміть її
та натисніть Ctrl + Enter

Виправити помилку  тексті


Дискографія українських
виконавців та гуртів
на CD і DVD

Увесь спектр української музики:
нові cd-релізи, рецензії, огляди

Теги

[!TvTagCloud? &parent=`124` &depth=`5` &displayType=`cloud` &depth=`5` &landing=`1072` &tvTags=`tags` &showCount=`0` &sort=`random` &limit=`50` &caseSensitive=`1`!]

Анализ сайта