Рецензії в розділі:
Тарас Житинський - Пісні козаків
ЖАДАН і СОБАКИ В КОСМОСІ - Спортивний клуб Армії

 

українські диски в музичній інтернет-крамниці
Ви можете замовити та купити українські диски в музичній інтернет-крамниці UMKA.
Для Вас - краща дискографія української музики, найкращий сервіс, помірні ціни та швидка доставка по всьому світі!
Більше 1600 позицій українських дисків на CD і DVD. Замовляйте та насолоджуйтесь якісною музикою відповідно до свого смаку - рок - поп - етно - альтернатива - авторські пісні - хіп хоп - фолк - готика - класична - естрадна та ін.

Завітати до крамниці →


Тарас Житинський


Тарас Житинський
Пісні козаків

Наш формат, 2008


Невмирущий егрегор козацького Духу , незнищенні гени волелюбства продовжують і сьогодні інспірувати яскраві артефакти. До них можна зарахувати фестивалі "Молода гвардія", заснований Олегом Скрипкою У Києві, "Мазепа-фест" у Полтаві, "День незалежності з Махном" у Гуляй-Полі, "Уніж" на Івано-Франківщині та багато інших імпрез, які базуються на героїчному фольклорі, зокрема – на козацьких, гайдамацьких, стрілецьких, повстанських піснях і думах. Як правило, після акцій виходять друком аудіозбірки, які надихають творити нових адептів несправедливо призабутого жанру. Героїчна пісня окрилює людину, загартовує її дух, плекає мужність і відданість. Один з найяскравіших лідерів цього напрямку – Тарас Житинський, свіжий альбом якого "Пісні козаків" користується нині великим попитом. Тарас – з родини репресованих галичан, народився у Карагандинській області у Казахстані. В Україну переїхав у 1981-му. На початку 90-х виборов лауреатство на фестивалях "Червона Рута", "Слов’янський базар", "Тарас Бульба", "Оберіг". Від 1996-го Тарас мешкає у Великобританії , в Лондоні. Створив там групу "Земляки", записує альбоми та інколи відвідує Україну, де у 2007-му на фестивалі "Повстанським плаєм" отримав гран-прі. У 2008-му, на запрошення директора аудіо компанії "Наш формат" Влада Кириченка виступив на фестивалі "Уніж" з новою програмою. Тоді ж компанія видала записаний у Лондоні диск "Пісні козаків". Тарас Житинський: - До цього альбому увійшли гайдамацькі, стрілецькі і козацькі пісні різних часів і теренів України. Пісні "Ой у 1791-му році" та "Любо, братці, любо" записані на півдні Олександром Грибом десять років тому. Старші люди не забувають ті мелодії , які співали їхні прадіди. Тож пам’ятаймо і ми.

Олександр Євтушенко рок-музикаОлександр Євтушенко. Аудіо-інтерв'ю (2009-2013 рр.)
www.youtube.com
Тарас Житинський | інтерв'ю під час приїзду в Київ, 2011 р.


Сергій Жадан


ЖАДАН і СОБАКИ В КОСМОСІ
Спортивний клуб Армії

Арт-вертеп, 2009


Дебютний альбом відомого поета Сергія Жадана "Госпелс і спірічуелс", виданий у 2007-му, містив записи різноманітних пісенних треків від дюжини колективів, котрі у різний час співпрацювали з ним. Є там, зокрема, пісні таких відомих експериментаторів як МЕРТВИЙ ПІВЕНЬ і ЛЮК, які дуже по-своєму трактували жаданівськи тексти. Наступним кроком Сергія була спроба самостійно озвучити власні тексти за допомогою лише однієї групи, на зразок того, як це небезуспішно  зробив Юрій Андрухович у компанії з тим же МЕРТВИМ ПІВНЕМ. Партнерами Жадана стали "Собаки в Космосі" – відома харківська Етно-ска-панк-група з колоритним набором духових інструментів. Йшлося не лише про запис альбому, а й про доволі тривалий концертний тур. Усе це втілювала в життя дніпропетровська мистецька агенція "Арт-Вертеп". Щодо альбому, то він дійсно містить точний відбиток особистої епатажної харизми поета-анархіста, включно з недаремним попередженням "Увага – ненормативна лексика". Гігантська червона зірка, спортивного вигляду дівчина-мулатка, та й сама назва – "Спортивний Клуб Армії" на обкладинці – усі символи-шифри свідчать про певний стильовий дискурс – а саме про СКА – актуальний нині у Європі тренд. І справді – ска-панківський музичний камуфляж у виконанні "Собак..." якнайкраще співвідноситься з сюрреалістичними історіями і візіями Жадана. Сам поет, натхненний щирим ска-панком, вельми переконливо вжився у нову для себе роль МС-мелодекламатора. У текстах переважно йдеться про мандрівки і пригоди на дорогах Європи, "Собаки в Космосі" створюють необхідне музично-емоційне тло напівкримінальної атмосфери для усіх тих походеньок. Окрім них, у проекті були задіяні Олег Каданов з "Оркестру ЧЕ" і Галина Бреславець з "Ойри". Створена Жаданом панорама "паралельної реальності" дисонує, ясна річ, з телевізійними стереотипами європейського буття. Це є точка зору поета-нон-конформіста, який гранично точно формулює головні меседжі цього самого нон-конфірмізму. Через книжки він таки достукався до сердець своїх сим патиків, а ось тепер – через диски прагне знайти "точки перетину" з чималою аудиторією вітчизняних меломанів, вже давно закоханих у модерний Етно-ска-панк.