Рецензії в розділі:
ХАШ Юрій Здоренко - На здоров'я
Jimi Hendrix - Valleys of naptune
P. J. Harvey and John Parish - A woman a man walked by

 

Хаш Здоренко на здоров'я


ХАШ Юрій Здоренко
На здоров'я

2011

Роль лідер-гітариста класичного складу «В.В.» Юрія Здоренка у справі становлення автентичного звучання команди важко переоцінити. Він був автором більшості найдотепніших пост-панківських хітів групи. Його наступний після «В.В.» проект «ЯЯЯ» проіснував недовго, але залишив по собі приємні спогади і кілька справді яскравих хітів. Пізніше у складі групи «Борщ» він разом з бас-гітаристом «В.В.» Олександром Піпою продовжував ту ж лінію потужного турбо-панку. Нині, коли він діє в рамках власної групи, його стиль і творчий почерк значно змінилися. Ні, драйв, яскраві мелодії і вуличний романтизм – усе на місці. Додалося філософем і глибини узагальнень.

 


Jimi Hendrix
Valleys of naptune

2010


Легендарний американський гітарист Джимі Хендрікс, який відійшов у кращі світи вже близько сорок років тому, був не просто видатним рок-революціонером 60-тих і гітаристом від Бога. Він був неповторним новатором електричної гітари. Як би не його інженерні досліди із звуком інструменту, то невідомо якою б була аудіопалітра сучасної рок-сцени. За ті роки, що минули без Хендрікса світ, здається, почув вже усю спадщину великого музиканта, оскільки регулярно перевидавалися і студійні, і концертні раритети. Втім нині вперше світ побачив  архівні записи, що датуються другою половиною 60-тих років. Це якраз той період, коли Хендрікс замінив свій класичний склад під назвою "Expiriens" на більш модерний "Band of gipsies". Однак суть в іншому – вперше записи відреставровано таким чином, що усе, що звучить – звучить навдивовиж модерно, ніби Хендрікса грають сучасні альтернативники... У тому то й річ, що ТАК – не заграють.

 


P. J. Harvey and John Parish
A woman a man walked by

Universal rec.


Прірва між психологічними станами і настроями британської альтернативно-рокової діви Поллі Джейн Харві є настільки неочікуваною і контрасною, що кожний її альбом, здається, зроблений кимось іншим... Нігілістичний і супер-жорсткий "Dry" змінюється повільно-меланхолійною роботою "To bring you my love", яку Поллі присвятила давньому коханцю Ніку Кейву, а у "Rid of me" надемоції кидають її то в жар, то у холод, дивний альбом "Uh, huh, her" є абсурдистською поемою пристрасті, де усе так складно-заплутано. Із знаменитим композитором, аранжувальником і продюсером Джон Перішем Поллі співпрацювала на початку своєї кар’єри – тоді вона творила поезії, а не просто тексти і, ясна річ, співала, а Періш готував усе музичне начиння. Зусиллями Періша усю еклектику Поллі було піднято на вищий щабель альтернативного мистецтва. Отже, невипадково цей диск отримав титули "елегантного шедевру", а творці його – "найцікавішого дуету року".