Рецензії в розділі:
Сергій Шишкін - Западенська зима
Шедеври української музики - Колекція. 6 сd
Shockolad - Покоси

 

Шишкін Сергій западенська зима


Сергій Шишкін
Западенська зима

2011

Олександр Євтушенко рок-музикаОлександр Євтушенко. Аудіо-інтерв'ю (2009-2013 рр.)
www.youtube.com
Cергій Шишкін про різноманітні творчі проекти... (2011 р.)

За двадцять років творчої діяльності Сергій Шишкін, один із засновників жанру співаної поезії записав п'ять повноцінних сольних альбомів, але не видав жодного. Днями світ побачили одразу два його релізи - «Мисляча людина» (найкращі пісні різних років) та диск, складений з нових творів, аранжованих у джазовій стилістиці і названий «Западенська зима» за одноіменним треком. Шишкін родом з Володимира-Волинського, є єдиним відомим в Україні бардом-піаністом, має яскраву харизму, вирізняється самобутніми екзистенційно-філософськими поглядами на реалії, вже давно заснував та проводить у себе в містечку фестиваль «Володимир». У створенні альбому йому допомагали гітарист і аранжувальник групи «Рутенія» Григорій Лук’яненко, трубач Олег Баковський та саксофоніст Василь Карапулько, власне проект «Шибалукка».

 


Шедеври української музики
Колекція. 6 сd

Країна мрій, 2009


Цей бокс-сет із шести дисків – плід титанічної праці музичного видавництва "Країна Мрій", яке 5 років тому заснував Олег Скрипка. Власне він і здійснив ретельну компіляцію найкращих, еталонних творів національної музичної спадщини. На диску "Український оперний спів" чуємо голоси Євгенії Мірошніченко, Миколи Кондратюка, Івана Козловського та інших класиків академічного співу. Диск "Український романс" містить перлини жанру у виконанні Ніни Матвієнко, Дмитра Гнатюка, тріо Маренич. "Українське ретро" представляють Костянтин Огнєвой, Тетяна Русова, Любов Відаш, Людила Чайковська. "Українське барокко" складено із записів Ансамблю давньої музики Костянтина Чечені і Тараса Компаніченка. "Українські вокально-інструментальні ансамблі" - сучасна класика 60-70-х років, куди входять твори КОБЗИ, ВАТРИ, СМЕРІЧКИ, ВОДОГРАЮ та інших.

 

ШОКОЛАД


Shockolad
Покоси

Наш формат, 2009


Спочатку група молодих львів’ян писала свою назву кирилицею, але через стійкі асоціації у публіки з конкретним кондитерським делікатесом, вирішили ту назву "зашифрувати" латинкою... Якщо зважити на те, що цей дивовижний колектив народився влітку 2004-го, то нині відзначає свій перший маленький ювілей виходом повноцінного дебютного альбому "Покоси", виданий столичною аудіо компанією "Наш формат". У чому їхня унікальність? Лише у тому, що сполучили джазові стандарти, електроніку та українські народні пісні? Не вони зробили це вперше. Але саме вони зробили це фантастично – без найменших спроб притягнути Етно до Джазу "за вуха". Зробили так, ніби в Україні завжди існували імпровізаційно-вишукані форми Етно-джазу. І вони легко занурюють вас у магію первісного звучання. Це – їхній головний козир. Отже, SHOKOLAD – це Анастасія Литвинюк - клавішні інструменти, Ігор Гнидин - ударні, Дана Вінницька - вокал, Сергій Бридун - бас-гітара та Володимир Урбан - духові. Минулого року група отримала GAUDE POLONIA - престижну стипендію від міністра культури Польщі. Участь у стипендіальній програмі надала їм можливість навчатися у грандів польського джазу, а це – піаніст Анжей Ягодзінський, барабанщик Чеслав Бартковський та вокаліст Януш Шром. Першим творчим "млинцем" наших "шоколадок" став диск, записаний з легендами польського джазу – трубачем Томашом Дабровським і контрабасистом Міха лом Ярошем. Ось так народився інший, міжнародний склад SHOKOLAD PL. Над альбомом "Покоси" працював виключно львівський склад. До речі: саме цей склад у стані миттєво створити виразну Етно-джазову "погоду" будь-де – у маленькому клубі чи на гігантській фестивальній сцені. Це також серйозна перевага колективу.

Дана Вінницька: - Зараз нам доволі важко різко збільшити нашу слухацьку аудиторію, адже наш масмедійний простір заповнено іншою музикою, яку, вряди-годи,  назвати музикою не повертається язик. Підлаштовуватися під так звані "формати" не маємо жодного бажання. Знайти свого слухача намагаємося через Інтернет, через живі виступи і диски. І це працює. Щодо нашої формули звучання. Тут усе доволі просто. Джаз у світі – це мистецтво, яке бурхливо розвивається останні сто років. Фольклор – це культура з тисячолітнім досвідом. Ми поєднуємо ці два пласти з метою створення чогось третього, але якісно нового, сучасного.