Рецензії в розділі:
ОКЕАН ЕЛЬЗИ - The best of…
ОКЕАН ЕЛЬЗИ - Dolche Vita
ОНЕЙРОЇД - Giftstoffe
ОБІЙМИ ДОЩУ - Елегія

 


ОКЕАН ЕЛЬЗИ
The best of…

Moon Records, 2010


21-трекова компіляція найкращих пісень групи складена з хітів, що походять з усіх семи студійних альбомів, починаючи з дебютника "Там, де нас нема" аж до "Dolche vita"”. Це не перша спроба Вакарчука і компанії акумулювати найвищі досягнення групи на одному диску, але саме тут є чіткий баланс між піснями ліричного і громадянського звучання. Окрім того представлено треки, такі як "911", "Той день", "Без бою", "Зелені очі", "Вставай", що били рекорди тривалості перебування в українських радіо-хіт-парадах.

 

Океан Ельзи - Dolce Vita


ОКЕАН ЕЛЬЗИ
Dolche Vita

Moon records, 2010

Передостанній альбом ОКЕАНІВ під назвою "Міра" був доволі розмаїтий і по "багатому" аранжований, наявність чималої кількості струнних, бек-вокалів та доданих спецефектів робив альбом схожим на класику арт-року, а біблійна цитата Соломона надавала релізу високопарної патетики. Цього разу Святослав Вакарчук і компанія зробили крутий розворот у своє власне недалеке... минуле і зробили на диво сильний, лаконічний і різноманітний альбом. Як зазначив лідер команди, - Ми повернулися до класичної формули "чотири плюс один", тобто "чотири інструменталісти плюс вокаліст" і записали матеріал, подібний за духом і настроями до диску "Янанебібув". І це дійсно так за силою початкового меседжу, за щирістю неудаваних емоцій, за простотою і вишуканістю небанальних мелодій. Нова робота точно тягне на один з "найокеанічніших" альбомів в їхній дискографії. Якщо раніше вони використовували цитату з Біблії, то нині у назві диска і одноіменної композиції фігурує звичайний фразеологізм з іронічним підтекстом. "Солодке життя" та ще й італійською містить зовсім інший зміст. Але вражає приспів: - Кому тюрма, а кому й "dolche vita"... Насправді в усьому альбомі вистачає невеселих приспівів, суму, сарказму і чистої, як сльоза, лірики. Поза сумнівів, ментально саме цей реліз океанців дуже наш – український. Це робота дуже чесна і до того – глибока. Також потішила наявність філософських балад. Особливо -  композиція "Небо над Дніпром". Вдалим виявився експеримент з вічною класикою – народним "евергріном" "Ой, чий то кінь стоїть". Насправді – великий "респект" Вакарчукові і компанії.

 

ОНЕРОЇД


ОНЕЙРОЇД
Giftstoffe

Moon records, 2009

Одна з найцікавіших альтернативних команд України – група ОНЕРОЇД ще у 90-тих видала "Частини тіла" - альбом пошуково-експериментальної музики, яка у нас не мала жодних аналогів у сенсі концептуальному. То була модерно-авангардистська сюїта від молодого лікаря-хірурга з Полтави Андрія Боркунова. У нульових ОНЕРОЇД збагатився ще одним креативним учасником – лідером відомої полтавської групи АРАХНОФОБІЯ Валерієм Власенком з власною потужною харизмою. Назва останньої роботи перекладається з німецької як "отруйні речовини" і кожну з 10 композицій названо за однією з отрут, які у 20-му столітті принесли людству неймовірні страждання: - "зарін", "іприт", "фосген" тощо. Попри суцільну "хімію", лірика містить цілком людяні аспекти почуттів.

 

ОБІЙМИ ДОЩУ


ОБІЙМИ ДОЩУ
Елегія

Наш формат, 2009

Виходом дебютного альбому "Елегія" відзначила свою першу п ятирічку творчої діяльності нетривіальна київська група ОБІЙМИ ДОЩУ. У 2004-му її зібрали випускники-програмісти Володимир Агафонкін та Олексій Катрук, аби крок за кроком сформувати унікальний стиль команди, а це – софт-рок, лірично-елегійний різновид готичної культури. Повноцінно група зазвучала після приєднання до складу басиста Миколи Кривоноса, барабанщика Сергія Думлера, клавішниці Марії Курбатової, альтистки Олени Нестеровської. Саунд ОБІЙМ ДОЩУ навіює думку, що більш точної назви  придумати важко. Надзвичайно поетична і місцями-декадентська лірика, помножена на шарм і граціозність музичної тканини вже здобули групі прихильників, для яких  і виклаладено "Елегію" в інтернеті задля вільного скачування.