ТРАНС-ФОРМЕР

Розвиток сучасної музичної сцени України містить в собі чимало парадоксів. Ось один з них. У великих містах останніми рокамивизрівають цілком самодостатні мистецькі явища, які, здобувши мало не культовий статус у себе вдома, залишаються фактично непоміченими в столиці. Столиця, немов зачарована принцеса, перебирає "намисто" з десятка загальновідомих імен, не підозрюючи, що справа і зліва від неї сяють справжні скарби, часом вартісніші за її власні… Надто повільна ротація нових імен штучно створена каналами столичного шоу-бізу, вже привела до стагнації найбіш, здавалося б, динамічний жанр – рок і поп-музику.

Гурт, про який мова піде далі, в рідній Полтаві знають усі. Знають і люблять, тому що "Трасформер" – це такий собі локомотив музичного руху, який ніколи не зупиняється, а хлопці, замість того, щоб нарікати і скиглити про відсутність умов, грошей, майданчиків, просто вперто роблять те, що люблять. А людлять вони гарну музику, розумні тексти, хороші пісні. Внаслідок цього з’являються яскраві хіти, які вже зачарували Полтаву. Нещодавно виданий альбом "Стигла вишня" хлопці спочатку повезли до Полтави, оскільки половина пісень з диску регулярно звучить на місцевій радіостанції "Ваша хвиля", та й наживо їх почути нескладно. "Транс-Формер" – це, передусім, Валерій Мельник – лідер-вокаліст та Роман Бікеєв – гітарист, які формують стиль, ідеологію і фактуру групи.

ТРАНС-ФОРМЕР

Зображення величезної, апетитної, дозрілої вишні на обкладинці диску – це неприхована метафорна збірка справді стиглих, іншими словами – зрілих і дорослих пісень про життя, яким його бачить "Транс-Формер". Перше, що приваблює в них – це щира (без рюмсання) чоловіча лірика, природня українська мелодійність, могутній драйв, пульсація думки і ритму. Формально їх музику можна визначити як рок-мейнстрім, шлях, до якого вони прийшли, почавши з грання кавер-версій знаменитих пісень. Тепер їхня музика є самодостатньою, хоча альбом "Стигла вишня" збирався з пісень минулих років (частково) та матеріалу, зафіксованого в київській студії "Калина", якою керує відомий музикант і аранжувальник Сергій Доценко.

Пісні "Стигла вишня", "Вітер", "Змусила" та "Зацвіла в долині" могли б прикрасити плей-лист будь-якої радіостанції. До речі, пісня "Зацвіла в долині" увійшла до CD - збірки "Кобзар Forever!", виданої після проведення фестивалю в Каневі, присвяченому Дню перепоховання тіла Великого Кобзаря. Писати музику на вірші Великого поета хлопцям спочатку було лячно. Коли ж з ’ясувалося, що "Зацвіла в долині" – один з кращих мелодійних хітів – острах пройшов і вони продовжили експерименти з поезіями Кобзаря. На особистому рахунку "Трас-Формера" кілька потужних виступів на фестивалі "Мазепа-Фест", кілька вдалих сольних концертів та участь в безлічі "збірних солянок", де їх нелдмінно помічають і відзначають. З усього видно: час рухатись вперед – до нових альбомів, до нових концертів.