ТОЛ

У віртуальній дискографії української рок-сцени цей альбом, щойно він вийшов, має усі шанси зайняти особливе місце. Цей реліз є унікальним, що не складно довести. Насамперед – з огляду на якість студійного запису, яка є майже бездоганною. Йдеться про важкий альтернативний рок. Можна погратися з термінологією і виявити цілий оберемок стилів, дотичних музики групи ТОЛ, але доцільніше розглядати це явище як сукупність кількох напрямків, яку називають рок-альтернативою. Мало кому з нині сущих представників цього руху вдавалося добитися такого переконливого звучання, адже це – не поп, який в стані проплачувати найдорожчі студії і так само недешевих аранжувальників. І це не рок-мейнстрім, що давно, як кажуть, "вийшов у тираж".

Те, що грає ТОЛ – це найвища концентрація екстремального світосприйняття через біль, відчай, агресію, яка межує з беззахисністю. Зрештою, це старий як світ пошук істини через прояви добра і зла у суспільстві, захаращеному мільйонами символів фальшивих істин. У текстах альбому "Синдром бажання" немає нічого дрібного, неважливого. До речі: українська мова в піснях групи звучить органічно і колоритно. Усі тексти належать лідер-вокалісту ТОЛА Василю Прозорову, який раніше був барабанщиком криворізької групи АЕРОПЛАН.

На всеукраїнському конкурсі "Бути почутим", який є частиною Всесвітнього "Global Battle Of The Bands" група в листопаді 2005-го року виборола право на поїдку до Лондона, де й відбувся фінальний концерт "GBOB". Серед двадцяти чотирьох країн світу ТОЛ були єдиними, хто співав рідною мовою. Вони зайняли четверте місце, що свідчить про надзвийчайно високу потенцію української альтернативної музики. І це, між іншим, відзначили в Лондоні. Їдучи до Великобританії, хлопці хотіли прихопити з собою дебютний альбом – на той момент матеріал був повністю готовий. Але не встигли. Наклад диску компанія "Moon Records" видрукувала дещо пізніше, а відтак епопея звукозапису аудіодоріжок "Синдрому бажання" довжиною у дев'ять місяців була завершена в останній день 2005-го року.

"Альбом вийшов нівроку – ділиться своїми думками продюсер ТОЛА Влад Ляшенко – Я гадаю, що цей диск є еталоном нового рівня якості запису для усіх, хто знаходиться у подібній стильовій "ниші". Нам дуже сподобалася співпраця з Олегом Білим-Шевченком, на студії якого ми робили альбом. Студія "Білого" виникла вже після того, як ми зробили кілька треків в інших місцях. Оскільки головним нашим пріоритетом було досягти максимальної якості, ми зупинили свій вибір саме на "White Studio" – на студії "Білого". Суть в тому, що Олег – старий рокер з величезним досвідом. І хоча це рокер старої закалки, він чудово орієнтується у звучанні нової музики, відчуває саунд і естетику. Ясно, що усе це він застосовує на практиці.

Однак головними "вухами" запису і мікшування були вуха гітариста нрупи ТОЛ на ім'я Кноб. Він, до речі, навесні видає свій сольний електронний альбом, на якому "гостюватимуть" найкращі вокалісти української альтернативної сцени. Щодо змісту "Синдрому бажання". Прозоров-лірик пропонує нам цілий букет щирої протестної лірики. А справжній рок – це протест. Цього протестного нерва вже давно немає в "русском роке". І в нас із цим негусто. Хоча саме зараз іде нова хвиля протестного року. Це ДИМНА СУМІШ, КАРНА, АННА, багато інших. Мені більше до вподоби називати це альтернативою. Мені не зовсім зрозумілі порівняння групи ТОЛ замериканським КОРНОМ, адже ТОЛ створив свою власну звукову і емоційну ауру. Просто ці групи існують в одному психо-емоційному і стильовому колі, хоча ментально вони дуже різні. Щодо подальшої долі альбому, на цей рахунок існують два поняття – маркетинг і випадок. Коли Прозоров приніс мені перші демо-записи новоствореної команди, я зрозумів, що це саме те, що є "на вістрі" сьогодення. Елементарний маркетинг засвідчив: альтернативою цікавиться немалий сегмент рок-аудиторії…"

За останні півтора роки ТОЛ зіграв на багатьох фестивалях, побував у багатьох містах, але ще не мав жодного великого сольного концерту. Отже – все попереду. Сьогодні в Україні ТОЛ знають по двох кліпах на пісні "Самознищення" і "Хто я?", які довгий час лідирували в відео-хіт-парадах каналу "Ентер". Віднині, з появою альбому спектр уявлень про ТОЛ значно буде розширено.