Сергій Решетник

Багато артистів зверталися до творчості Тараса Шевченка, але по – справжньому глибоке осмислення образи класика знайшли у музиці двох українських формацій – КОМУ ВНИЗ і САД. Якщо КОМУ ВНИЗ із громоподібним вокалом Андрія Середи надали Шевченкові готичного шарму, то лідер-вокаліст і гітарист САДУ Сергій Решетник вклав у його поезії шал і пристрасть хард-року. Важко повірити, але САД існує в рок-андеграунді вже 25 років, має багату музичну біографію і безліч живих виступів.

Однак спеціальна сольна програма «Доле, де ти?», презентована наживо 16 березня 2006 року у Центральному Будинку офіцерів в Києві, має особливе значення і для групи і для української рок-музики взагалі. Передусім, аби братися за поезії генія, потрібно внутрішньо духовно визріти. Інакше – це марна справа. За словами Сергія Решетника, музика до віршів з «Кобзаря» писалася поволі і в якийсь містичний спосіб, мелодії ніби приходили згори у вигляді повністю завершених композицій.

Це було схоже на благословіння. Потужний мелодійний хард-рок, який вже не один рік сповідують «садівці» – то цілком адекватна музична форма для поезій, сповнених колосальної сили драматизму і напруги. Інша річ – далеко не всі готові сприймати велич класика крізь призму хард-року. Насправді усе залежить від переконливості художного втілення ідей. Однією з ідей САДУ було радикально осучаснити і актуалізувати поетичний спадок велиого поета, насамперед – для молоді.

І САДУ це вдалося повною мірою. Вдалося за допомоги Благодійного Фонду «Україна», телеканалу «Культура», студії «Умарекордз». А ще програму «Доле, де ти?» група презентувала в багатьох військових частинах України, частково – на різних імпрезах і фестивалях.