Росава

Коли я отримав флаєр-запрошення від Росави щодо святкування Дня народження триріччя творчої діяльності, то одразу згадав про десяток знімків у кількох її фотосесій. На них вона дуже різна і дуже стильна (фотомодель!), але, головне, що усе це об`єднує — її очі. Красиві, розумні, глибокі. Чомусь здалося, що вона така в усьому — адже невипадково у 1999 році її прорив був стрімким і вражаючим. Росава зібрала врожай нагород на усіх провідних фестивалях, вийшов сингл-диск та чудовий кліп на пісню "Росава". Цікаво, що режисер Віктор Придувалов здійснив це відео в естетиці українського поетичного кіно. Він, до речі, й дотепер вважає що це відео — одна з кращих його робіт взагалі. Пам`ятаю, вперше побачивши кліп, я подумав, що прийшла співачка нової генерації — з тієї, що не знає рабських комплексів Homo Sovieticus і водночас — відкрита рідній культурі і світові.

Власне, в музику вона прийшла генетичним шляхом — її батько Вадим Янчук був диригентом оркестру і трубачем. У 1994-му Олена Янчук (ще не Росава) виграє престижну стипендію і їде навчатися до Канади. Музичний коледж "Лестер персон" — це заклад, де вчаться молоді талановиті люди з цілого світу. Один з головних предметів — класичний і джазовий вокал. Досвід, отриманий Оленою в коледжі, підштовхнув її до самостійних кроків в напрямку професійної сцени. Повернувшись в Україну Олена бере участь у відбіркових турах фестивалю "Червона Рута". Конкурсні пісні для неї створює Едік Приступа — той самий, з групи ТАНОК НА МАЙДАНІ КОНГО. Тоді ж Олена вперше виступила під сценічним ім`ям Росава. Концептуальний синтез народного мелосу і ультрасучасна упаковка на рівні кращих європейських поп-стандартів — усе це виглядало не штучно, а природньо. Перші ж її пісні дихали свіжістю, силою. І були вони просто красиві і справжні.

Росава

Невдовзі Росава і Едуард Приступа збирають динамічний живий склад і створюють програму, яку вдається показати на інших імпрезах, зокрема — на фесті "Майбутнє України". За рік більшість музичних критиків у своїх анкетах вказали Росаву як "відкриття року". Безпомилковість їхнього вибору підтвердив дебютний диск Росави "Просто неба".

Привітати Росаву з її Днем народження в клуб "44" приїхали її рідні і друзі, серед яких було багато музикантів і журналістів. Заграв на скрипці сам Кирило Стеценко — то був зачин яскравої шоу-програми. Невипадково на сцені з`явився ГУРТ ЙО`ГУРТ — один з кращих клубних проектів столиці. Дуже тепло привітали Росаву МАНДРИ, в несподіванному акустичному варіатні виступив ТАНОК НА МАЙДАНІ КОНГО. Свій музичний подарунок зробила одна з кращих альтернативних команд — ФАКТИЧНО САМІ. Після виступів гостей заспівала сама Росава, а ГУРТ ЙО`ГУРТ перетворився на чудовий акомпануючий склад. І то був найбільший сюрприз вечірки. Усі пісні Росави отримали нове звучання, насичене драйвом, енергією, неймовірною красою.Шкода, що усе це звучало у невеликому клубі, а не зі сцени Палацу "Україна".