НеДіля

Наприкінці вересня Едуард Приступа – соліст найвідомішої української хіп-хопової групи "Танок На Майдані Конго" відіграв-відспівав зі своїми друзями-колегами свій останній спільний концерт. Після цього було оголошено про його офіційний вихід з "ТНМК". Причиною послужило те, що робота в складі не залишала вільного часу для заняття власним матеріалом – піснями, які навряд чи мали шанс опинитися в репертуарі "ТНМК" через цілковиту стильову несумісність… Цікаво, що напередодні доленосного рішення Діля (сценічне псевдо соліста) видав дебютний сольний диск під нехитрою назвою "НеДіля". Нове ім`я "конгівця" чітко вказує на пинципову відмінність нового Ділі від того, яким його знають фани-прихильники "ТНМК". Сучасна історія вітчизняного і західного шоу-бізнесу знає чимало прикладів мирного співіснування артиста в так званих "сайд-проектах". Найближчі з них: сольні проекти солістів "ВВ" і "Мандрів" – відповідно Олега Скрипки і Фоми – ніяк не шкодять їхнім основним групам. Басист "ВВ" Олександр Піпа активно грає в групі "Борщ", барабанщик якої Вітольд Корженко є штатним музикантом тих же "ТНМК".

Едуард Приступа вирішив інакше. Можливо це не самовпевненість, а реалістична оцінка власного потенціалу, адже він, окрім очевидного дару аранжувальника є співатором іншого відомого музичного проекту, який має назву Росава. Це – артистичне псевдо талановитої співачки Олени Янчук. Олені і Едіку вдалося в максимально органічний спосіб сполучити українську автентику і ультрасучасний танцювальний саунд. Вихід альбому Росави "Просто неба" і серія живих виступів довели усім успішність проекту. Отож, відчуваючи цілковиту самодостатність як композитора, клавішника і аранжувальника, Едуард вирішив зосередитись на сольній діяльності. І схоже, не прогадав. Вже перші відгуки cвідчили про зацікавленість музикою новонародженого "НеДілі" з боку видавців, а також – концертного ангажементу.

Якщо не прибігати до музичної термінології, можна сказати, що "НеДіля" - це альбом ніжних красивих ювілейних пісень. Якщо трохизаглибитись у "недільну" тканину, то, з` ясується, що ми отримали переконливу суміш з добірних поп-мелодій нью-ейджу, реггей – усе це вкупі створює комфортний стан такого собі вечірнього релаксу. Мальовано-анімаційний відеокліп на пісню "Тільки дощ" явив світові нового Ділі, а точніше його героя – замріяно-мрійливого хлопця. Якось природно склався кістяк групи "НеДіля", а це – брати Тимофій і Кім Решетьки, Антон Бєлко, Михайло Баньковський, Олександр Муренко і, звісно, Росава, яка вокально оздоблювала половину усіх пісень альбому. Так само природно виглядає схильність Едіка Приступи об`єднувати абсолютно різних музикантів в межах численних клнцертних солянок в київських клубах, головна особливість яких – втягування глядачів в орбіту спільного музикотворіння. Нині, після очевидного успіху його сольника-дебютника, новий Діля має всі шанси "втягнути" у свою орбіту дуже широке коло публіки.