Леся Горова

За п’ятнадцять днів невпинного музично-політичного карнавалу помаранчевої революції ми побачили й почули багатьох артистів, кожен з яких віднайшов у власному архіві пісні, що пасували Майдану. Кожен з них мав свій ступінь переконливості, свій рівень співзвучності подіям і настроям. На мій погляд, пісні, які задовго до Майдану написала Леся Горова, якнайкраще резонували з відчуттям, яке об’єднувало мільйони сердець. Це було відчуття колосального потягу до свободи, до правди. Відчуття, в якому злилися і протест і позитивний рух. Перед тим як дати назву альбому, пісня "Я — патріот" стала одним із найяскравіших хітів Майдану. Пісні "Тюрма", "Розкидана країна", "Не бійся" містять високий "градус" громадянського сумління.

Це і є стрижневі треки альбому, який створили автор музики і слів Леся Горова та аранжувальник і гітарист Юрій Товстоган. Саме тому цей альбом — рідкісний зразок сучасної громадянської лірики — заряджає енергією і вірою в позитивні зміни в країні. Взагалі, контрастне рокове звучання альбому не є типовим для творчості Лесі Горової, яка багато працює з дітьми, пише ніжну лірику, працює в класичній манері. Роковий струмінь вніс Юрій Товстоган, а точніше — його музичне мислення і його гітара, яка вміє бути жорсткою, агресивною або зворушливо-тендітною. І найголовніше — цей альбом не є якимось там політичним замовленням, не є кон’юктурою. Він є спонтанним виплеском того, що наболіло, того, що з болем виливалося в слова і звуки.

Ось як сама Леся пояснює зміст того, що вона пропонує слухачам: — Мої пісні дуже часто допомагають мені знаходити вихід із різних життєвих ситуацій, піднімають мій дух. Саме тому я дарую їх вам. Чому я назвала свій диск "Я — патріот"? Бо бути патріотом — значить бути сильним, уміти захистити все те, що тобі рідне і близьке, те, за що вболіваєш. Бути патріотом — значить любити життя, уміти прожити його гідно і цікаво, просто йти вперед своєю дорогою. І нехай на цій дорозі будуть з вами мої пісні. Вони зроблять вас сильнішими, допоможуть здійснитись вашим мріям. І хай щастя усміхнеться кожному, хто в нього вірить".