ІZZET

У 2009-му, через кілька років після прикрої автомобільної аварії, яка сталася з Ізетом в Криму, музиканта не стало. Його творчий політ було перервано на півдорозі... Вічна йому пам'ять.

 

Усе нове — це добре забуте старе. Новітній музичний досвід увесь час переконує нас в істинності цієї аксіоми. Світовий стиль "реггей", який має таких велетнів як Боб Марлі та армію шанувальників по цілому світу, пустив своє коріння в багатьох європейських країнах. "Реггей" в Україні як самодостатня ідея не існував, адже поверхове використання елементів стилю, або механічне копіювання класичних зразків не може створити неповторну ауру культурного феномену. Сьогодні "реггей" в Україні існує. Дух раста персоніфіковано в особі музиканта на ім`я Іззет. В оригіналі — IZZET. Таке сміливе твердження викликано тим, що Іззету Аблязову вдалося синтезувати натуральний кореневий "реггей" з кримсько-татарським етносом, внаслідок чого народився абсолютно оригінальний напрямок. Його мистецька вартість очевидна, оскільки Іззет дуже серйозно поставився до матеріалу, який висвітлює душу його народу. Насправді фольклор вимагає надзвичайно делікатного ставлення, тому що у випадку, коли музикант не увібрав музику кожною клітинкою душі лишається загроза фальсифікації оригіналу. Іззет сам їздив у татарські селища Криму і збирав ті пісні. І навіть не збирав, а вживався в них — як актор, що вживається в нову для себе роль. Людину, яка народилася і виросла в Києві, покликав в дорогу голос крові. Для самого Іззета його мандрівки можна визначити як мандри у часі, як мандри в історію власного народу, повернення добре забутого старого на рівні генотипу. Сьогодні "реггей" для нього — то система світових координат, яку він наповнює новим змістом, новим — добре забутим сенсом. Дебютний альбом Іззета має англомовну назву " My sucurity ", що можна перекласти як "Моя безпека" або "Моя вірність". Ось що говорить музикант стосовно першого свого творіння:

"Моя безпека" — це чесне відображення мого життя та особистих духовних пошуків. Він торкається таких моментів як любов до Бога, любов до Істини, відносини між людьми. Будь-яка людина рано чи пізно задає собі питання: навіщо ми живемо в цьому світі і хто його створив? Я співаю про те, що в людини повинна бути якась духовна основа, стрижень — інакше їй легко загинути духовно. Я схильний трактувати назву альбома як "Моя вірність". Це внутрішня вірність Богу, рідним, друзям. Адже я думаю, що наше земне життя це, образно кажучи, просто нетривалий сон мандрівника в пустелі в тіні дерев. Про це я намагаюсь не забувати. Ще я, звичайно, сподіваюсь на те, що альбом знайде вірних прихильників "реггей", однодумців та дозволить усім нам рухатись далі.