БОЖИЧІ

Жива презентація дебютного альбому фольклорного ансамблю БОЖИЧІ на внутрішньому подвір`ї Гостиного Двору, що на Контрактовій площі нагадала усім присутнім славнозвісні київські вечорниці, які придумав і втілив в життя Олег Скрипка. Саме він виступив як продюсер і звукорежисер альбому БОЖИЧІВ, який отримав назву "Котилася ой ясна зоря з неба". З молодим колективом аматорів-подвижників Олег зустрівся в театрі "Дах", куди приїздив на запрошення Владислава Троїцького – режисера театру і автора перфомансів, базованих на народних традиціях. Тоді в Олега й виникла ідея регулярних вечорниць в столиці просто неба, у галереях, в театрах. Стрижнем тих супердемократичних і енергетично позитивних акцій власне й стали БОЖИЧІ. До цього руху – а вечорниці перетворилися вже на неформальний рух прихильників чистої автентики – приєдналися музиканти, журналісти, студенти, просто київська інтелігенція, яка відчула смак справжнього живого мистецтва.

Отже, БОЖИЧІ репрезентують вокальну й інструментальну музику Придніпров`я України, передусім – Лівобережжя. Цікаво, що фактично увесь репертуар ансамблю власноруч записаний його учасниками під час багатьох фольклорних експедицій. Вокальну частину альбому складають обрядові – весільні, вуличні, застольні, жартівливі пісні, а також пісні рекрутського та чумацького походження. Інструментальну частину альбому складають танці під старовинну гармонь "вєнець" та бубон-тамбурин. Усі пісні виконуються із максимальним збереженням стилістичних та мовно-діалектичних особливостей. Регіональне побудування пісень, зібраних на альбомі охоплює велику частину Дніпропетровщини, майже всю Полтавщину та Іванківський і Тетерівський райони Київщини.

Сьогодні до складу БОЖИЧІВ входять двоє хлопців – Валерій Гладунець і Ілля Фетисов і аж семеро дівчат: Марія Фірсова, Ольга Карапата, Катя Ковшун, Наталя Сербіна, Ірина Корінь, Сусанна Карпенко, Анна Архіпчук. Альбом БОЖИЧІВ видала відома столична аудіокомпанія "Лавіна Music". Диск супроводжує розкішний буклет із текстами усіх пісень і безліччю іншої цікавої для гурманів автентики інформації. Олег Скрипка, коментуючи вихід альбому, сказав так: "Хочу, щоб наші діти виростали у нормальній країні з нормальною культурною і музичною аурою. Мене жахає те, чим заповнений наш національний ефір. Жахлива й бездарна московська попса і наші місцеві "сердючки" калічать душі дітей. Я не можу миритися з цим. Альбом БОЖИЧІВ – це одне з тих вікон, через які видно обрій нашої духовності".

Краще за Скрипку не скажеш. І дай Боже БОЖИЧАМ довгої і щасливої дороги. З дебютом!


Інтерв'ю - БОЖИЧІ не дадуть Вас відформатувати