Леся Герасимчук

Нове відео львівської групи КОРОЛІВСЬКІ ЗАЙЦІ на пісню «А'Мазох» витримано в естетиці зоряних війн, з поправочкою на сучасні українські реалії. З новим відео і новими піснями днями ЗАЙЦІ здійснили в Києві клубний тур. Киівська публіка закохана в ЗАЙЦІВ уже давно. Концерти в клубах «Бабуїн», «44» та «Баді Гай» знову пригадали всім, що в рок-музиці існує ніжний романс і вишукана лірика.

Потрібно бачити, з якою любов`ю Леся Герасимчук ліпить зайчиків. Маленьких керамічних зайців. Вони смішні і сумні, а разом з тим — загадкові і фантастичні. Часом Леся дарує зайців своїм приятелям і друзям і тоді ці вухасті талісмани супроводжують ваше життя і корегують деякі ваші вчинки. Матеріалізація казки, наближення двох світів — видимого і ірреального — ця дивовижна субстанція Лесиної творчості пронизує вас. Якщо ви дійсно відчули чарівний дотик її фантазії, вона вже ніколи вас не полишить.


Олександр Євтушенко рок-музикаОлександр Євтушенко.
Програма "Рок української вдачі"

www.youtube.com


Назар ЯсиновичЛьвівська формація КОРОЛІВСЬКІ ЗАЙЦІ — це хронологічно остання інкарнація Лесиної мрії про неможливе поєднання двох світів. І це найромантичніша інкарнація. Є два типи романтизму в мистецтві: зовнішній, на рівні привабливих «фішок», і внутрішній, коли твій власний спосіб життя перетворюється на генератор образів, які плоть від плоті є твоїми двійниками, як ті зайчики. КОРОЛІВСЬКІ ЗАЙЦІ — це четверта Лесина група за десять років її сценічного існування. Участь у кожній з них давала цінний досвід. Перший поштовх до творчості Леся відчула в складі групи 999. Потім був ритм-блюзовий склад МІСТО МЕМФІС, а на фестивалі «Альтернатива» вона з`явилась як лідер-вокалістка групи ДРАГЛАЙН. За великим рахунком, саме ДРАГЛАЙН надав можливість реалізувати цілий ряд Лесиних пісень.

Єгор ГоловачовОсь як вона згадує той період: — Коли ми почали робити програму з ДРАГЛАЙНОМ, то хлопці навіть не вірили, що та музика матиме успіх. Але ми записали в студії три перші пісні і люди, які їх почули, а це були Тарас Чубай, Михайло Барбара та Віктор Неборак, додали впевненості в правильність вибору. Потім був сольний концерт у «Молодіжному» фестивалі «Альтернатива», «Деформація», «Червона Рута». Тобто усе почалося із схвальних відгуків друзів, а закінчилося нагородами, лауреатством і тому подібними приємними речами.

Тарас ЯсиновичПіком недовгої історії ДРАГЛАЙНУ став єдиний альбом під назвою «Моя кохана». Цікаво, що свої пісні Леся присвячувала цілком конкретним особам. Зокрема — хлопцеві, з яким їй не судилося бути разом, але він став певним символом, знаком її долі. «Моя кохана» — присвята кращій подрузі, яка розуміє її з півслова. В цій пісні немає жодних «рожевих» мотивів, а є тільки духовна близькість.

Особлива відмінність Лесі як автора — дуже ретельне ставлення до Слова. В якийсь момент вона звернулася до поетичної класики і одна за одною з`явився цілий оберемок пісень на вірші Лесі Українки, Володимира Сосюри, Павла Тичини, Олександра Олеся. Після незначних змін у складі з`явилися на львівській сцені КОРОЛІВСЬКІ ЗАЙЦІ. Це були соло-гітарист Назар Ясинович, барабанник Влад Хмарський, басист Тарас Ясинович, клавішник Єгор Головачов.

Влад ХмарськийГрупу почав опікувати Юрій Червінський, який намагався максимально інтегрувати ЗАЙЦІВ в різні музичні тусовки. Але потрібен був якісний продукт у вигляді диска. І невдовзі такий альбом з`явився. Він був зроблений на основі живих концертних записів у клубі «Лялька» і отримав назву «Unplugged. Український альтернативний романс». І дійсно, проникливість і тонкий ліризм пісень були загорнуті в романсову форму, а наявність струнного камерного ансамблю надали ще більшого шарму тим пісням. У рамках культурної програми кінофестивалю «Молодість» ЗАЙЦІ презентували дебютний альбом, внаслідок чого зав`язалися добрі стосунки з деякими київськими медіа-структурами.

"Казки королівства А'Мазох"У Києві ЗАЙЦЯМИ почав займатись Тарас Буяло. Відтоді ЗАЙЦІ досить часто навідувалися до Києва із сольними концертами в клубах та виступами на «Рок-екзистенції», «Золотому скіфі», «Рок на барикадах» тощо. Тим часом у Львові тривала робота над студійними треками, які записував відомий звукорежисер Олександр Балабан. Саме ці записи і частково концертні треки, зроблені в київському блюз-клубі «Баді Гай» лягли в основу наступного альбому «Казки королівства А'Мазох». Незважаючи на очевидну компілятивність матеріалу, цей реліз повною мірою передає дух, шарм, витонченість і «казковість» КОРОЛІВСЬКИХ ЗАЙЦІВ як своєрідного і ексклюзивного явища сучасної української рок-сцени.

Леся ГерасимчукХтось із журналістів назвав солістку Лесю Герасимчук «нашою українською Земфірою». Причиною, вірогідно, стало те, що Лесіни пісні звучать дивовижно пронизливо і лірично, в той же час — це абсолютно сучасний саунд. Другий альбом «Казки королівства А'Мазох» з`явився якраз перед початком чергової «Молодості» і також був представлений в рамках культурної програми кінофестивалю. Назва диску викликана позицією самої групи: вони грають альтернативний рок в поєднанні з віршами українських класиків і роблять це настільки по-своєму, що все це з боку виглядає як культурний мазохізм. Сімнадцять пісень із «Казок» — це своєрідний мікс із студійного матеріалу, записів, зроблених на концертах в київському блюз-клубі «Баді Гай», і пісень, записаних в режимі «Undlugged» (тобто без електричних інструментів). Все разом сприймається як повна пісенна сюїта чи як музична подорож в світ високих щирих почуттів і переживань. Мимоволі думаєш про те, як мало таких музичних одкровень у наших теперішніх діячів поп-культури... Хочеться вірити, що Леся Герасимчук і ЗАЙЦІ помандрують в майбутнє, не забувши прихопити золоті перлини української класичної поезії.