ГАЛАКТИКА

Важко повірити, та факт залишається фактом — групу, яка збирала десять років тому багатотисячні зали на території колишнього СРСР, відновлено у класичному складі. І трапилось це не де-небудь, а в самому центрі Києва — на тихому острові серед Дніпра — на базі відпочинку, одночасно репетиційній точці Української музичної асоціації (незайнятий ангар з апаратурою). Так-так, це саме та професійна організація (УМА), яка взяла на свої плечі важку, але необхідну функцію — відродити справжнє живе звучання в рамках глобальних акцій. «Фанерні» концерти поп-зірок — цей відживший релікт епохи розвинутого соціалізму — вже і так суттєво зіпсував смаки не дуже обізнаних хлопчаків і дівчаток... Чи не час повернути їм те, що було відібрано дільцями від поп-музики? А саме — живе звучання, живий рок-н-рол з невичерпним драйвом та енергією, що поєднані віртуозною майстерністю і почуттям стилю.

ГАЛАКТИКА - В'ячеслав СінчукНічний дзвінок з Америки Слави Сінчука — лідера-вокаліста ГАЛАКТИКИ гітаристові Севі Татаренку поклав початок проекту відновлення групи. Слава, який працював за контрактом у Штатах з гуртом RED RAGE, після розпаду ГАЛАКТИКИ не міг позбутися відчуття перерваного злету. Відчуття втрати нічим було заглушити... До круглої дати — десятирічну роботу в групі згадували і інші учасники проекту. Всі вони — зрілі музиканти, які пройшли дуже серйозну школу — воду, вогонь та мідні труби — сприйняли ідею камбека як прекрасну можливість продовжити політ, який почався так блискавично.

Образно кажучи, ГАЛАКТИКА виникла на руїнах групи КРАСНЫЕ МАКИ. У 1985 році Всеволод Татаренко (гітара), Сергій Хмельов (ударні) та В'ячеслав Сінчук (вокал), які входили до складу КРАСНЫХ МАКОВ, записали альбом під назвою «Лазарет». Цей матеріал значно відрізнявся від прилизаного репертуара МАКОВ. Запис невідомо ким був розтиражований і пішов гуляти по безкрайніх просторах країни. Ті пісні не могли бути виконані МАКАМИ, їх автори це чудово розуміли. Вихід був один — створити нову групу. І вона одержала назву ГАЛАКТИКА. З третього показу група здає програму художній раді Калузької філармонії. Восени 1985 року в ній з`являється Роман Власенко — художній керівник і дуже тямущий адміністратор. У грудні 1985 року відбулися перші гастролі ГАЛАКТИКИ в Тулі, Орлі, Рязані і Брянську. Скрізь групу пізнавали по піснях з альбому «Лазарет», та дуже тепло приймали. Та справжній підйом групи почався у березні 1986 року в Ростові-на-Дону. Це був перший Палац спорту на гастрольній карті ГАЛАКТИКИ, і він буквально вибухнув оваціями при появі групи. Одним словом, наступного ранку музиканти прокинулись відомими. Після кількох кадрових перестановок укомплектовано остаточний склад: Дато Оміадзе (бас-гітара), Леонід Россоховацький (клавішні), В'ячеслав Василенко (ударні), Всеволод Татаренко (лідер-гітара), В'ячеслав Сінчук (вокал). Директором залишався Роман Власенко.

ГАЛАКТИКА - Серго ЧантуріяВ 1986 році ГАЛАКТИКА записує альбом, який вміщує такі хіти, як «Последний летний день» та «Замкнутий круг». А взагалі, 1986-87 роки група проводить в нескінченних гастролях. Цікава деталь: деякий час з ГАЛАКТИКОЮ звукорежисером працював Олег Газманов, непогано виконуючи свої обов`язки. Саме тоді дуже відомий на той час КРУЇЗ запропонував працювати з ним на гастрольних маршрутах. Заручившись дозволом, обидві групи виїхали на трасу і в першому ж місті — це був Донецьк — музиканти з КРУЇЗУ відчули, що ГАЛАКТИКА явно «тягне» на хедлайнера. І так було скрізь — у Харкові, Сереводонецьку, Львові, Хмельницькому та в інших містах. Це були стадіони і Палаци спорту. Це — десятки тисяч глядачів та аншлаги майже скрізь. Так, у Чернівцях вони зібрали 40 тисяч глядачів на одному концерті, а в Ленінградському ССК були присутні більше як 20 тисяч людей. ГАЛАКТИКА об`їздила з концертами всю європейську частину Росії, Сибір, Урал, Казахстан, Литву, Молдову та Латвію. Навряд чи хто-небудь із колишніх груп мав змогу похвалитися такою напруженою гастрольною трасою і таким прийомом.

КРАСНАЯ ПЛОЩАДЬПід час участі групи на фестивалі «Рок-панорама» в Москві фірма «Мелодія» запропонувала музикантам записати альбом. Було записано дві платівки. Альбом «В атмосфері гласності» та сінгл з піснями «Вещие сны», «Мой старший брат», «Все как в сказке». В 1988 році обидва диски побачили світ.

У 1989 році групу покидають Россоховацький та Оміадзе. І, по суті, ГАЛАКТИКА трансформується в новий склад під назвою КРАСНАЯ ПЛОЩАДЬ. До неї входили Всеволод Татаренко і Сінчук, а також Дмитро Горбатіков і Сергій Дроздов. Тоді ж вони стали лауреатами фестивалю «Хард-енд-Хеві-89» і записали альбом. Група працювала в театрі Пугачової, співпрацювала з датсько-радянською фірмою «Ред Лайн Москоу», з успіхом виступала на фестивалі «Пассау» в Німеччині.

В 1990-му склад КП значно змінився. Тепер там тільки кияни: Олег Кулик (вокал), Олег Пекаровський (клавішні), Олексій Нікольський (бас-гітара), Олексій Шматок (барабани) та Всеволод Татаренко (лідер-гітара). З 1991 року КРАСНАЯ ПЛОЩАДЬ тісно взаємодіє з фірмою «Меркурій» і видає один з перших в Україні компакт-дисків з роковим репертуаром. Часи змінювались, змінювався і склад гурту. І знов з'явився Сергій Хмельов на барабанах, басистами стали Анатолій Банах та Анатолій Наконечний, а вокалістом — Сергій Лосик, який раніш виступав з групою ЕДЕМ. В активі КРАСНОЙ ПЛОЩАДИ — два повноцінні альбоми, гастролі до Швейцарії та багато пісень, які стали переможцями хіт-параду «12-2». Останній альбом «Двойная игра» вміщує як мінімум Три хіти («Зимняя ночь», «Двойная игра», «ЮБК») — останній було записано за участю Григорія Махна, Олега Кулика та дочки Всеволода — Марії Татаренко.

 

Українська музика. Тут кують метал