Олександр Снідалов (Facebook)

Олександр Снідалов

12-ти годинного трансатлантичного перельоту цілком вистачило аби прочитати нову книгу Олександра Євтушенко "Україна in Rock". Отримавши, на правах мецената, примірник ще до того як книжка з'явилась на полицях магазинів я відразу ж запланував її як вбивцю часу під час довгої мандрівки. Книжка цілком впоралась зі своїм завданням - вона читалась дуже легко, а час з нею летів непомітно.

Вкиладена в книзі інформація є багато в чому продовженням роздумів Олександра, розпочатих ще в "Легендах химерного краю". Оскільки книга є фактично збіркою статтей, то протягом читання періодично натрапляв на повтори але загалом відчуття зв'язного тексту залишалось протягом усього читання.

Після прочитання почав складати собі список альбомів та гуртів які обов'язково треба послухати в рамках розширення власного музичного світогляду.

З роздумів найбільше зачепили розмірковування на тему причин відсутності української музики в радіоефірах та на телеекранах. Поміркувавши дійшов висновку, що всьому причина - не політика, а корупція. Саме вона призводить до того, що обмежений ресурс фм ліцензій та телеліцензій витрачається не на те, що буде приносити найбільший прибуток, а на те, що буде приносити прибуток "своїм".

Це явище - "свої" - вбиває ринковість у зародку і є фундаментом корупції у нашому супільстві. Тож висновок простий: переможемо корупцію - матимемо український радіо- та телепростір, не переможемо - матимемо той же радіо- та телепростір, такий як зараз, коньюнктурно збочений. Доречі це і політики стосується. Не з януковичами і табачниками треба боротись, а в першу чергу з корупцією, бо ті двоє є всього лише її наслідками.