Концерт у Львівській опері

1 грудня 2006 року сталася одна вельми неординарна подія. У Львівській Опері з великим сольним концертом виступила київська група "КОМУ ВНИЗ". Програма мала назву "Музика високого Духу. Ретроспектива". Андрій Середа і його гурт представили на суд глядачів зо два десятка композицій, які іллюструють їхню майже двадцятилітню музичну еволюцію. Продемонструвавши широкий спектр упливів – від хард-року до фольклорно-електронних та готично-індустріяльних мотивів – вони довели головне: "КОМУ ВНИЗ" були, є і, напевно, будуть найяскравішим і найсамобутнішим Явищем сучасної української сцени. І ще – вони є найбільш парадоксальним колективом серед своїх колег по цеху, оскільки ніколи не пристосовувалися до існуючої у шоу-бізнесі системи координат і завжди рухалися власним шляхом. Тернистим шляхом. Вони пройшли через заборони, невизнання, злети й падіння. Єдине, чого з ними не траплялося – це зради. Не зрадили собі, не були конформістами навіть в найтяжчі для гурту часи. Як Ви гадаєте, речі яких гуртів у нас публіка вітає стоячи так, ніби звучить гімн? Виключно речі "КОМУ ВНИЗ"! Цього разу у Львівській Опері люди вставали зі своїх місць, щойно починали звучати "Суботів", "Птаха на ймення Нахтігаль", "Ворони".

Андрій Середа та КОМУ ВНИЗ

Комітет підприємців Львівщини, який зорганізував цей концерт, вперше висунув гурт на здобуття Національної Премії ім.Тараса Шевченка. Про це повідомив Голова комітету Ігор Голик. Нині "КОМУ ВНИЗ" пройшли два тури і перебували у п’ ятірці музичних номінантів. На прес-конференції на питання про роль і місію музики "КОМУ ВНИЗ" у суспільстві, Андрій Середа відповів так: "– Єдина музична місія "КОМУ ВНИЗ" – підтримувати праворадикальні, праві національні рухи, мужніх людей, готових до кінця боротися за свою ідею. Ми взаємопов'язані, ми допомагаємо один одному. І ця взаємодія нас тримає вже довгий час. Є велика жага бачити впевнених молодих людей, які знають куди йдуть, на якій землі знаходяться і чого для неї хочуть. Є велике бажання бути разом з ними. Таке бажання тримає нас на сцені всі ці роки".

"КОМУ ВНИЗ" не отримали Національну Премію ім. Тараса Шевченка, але прецендент, коли на здобуття такої поважної нагороди були висунені носії актуальної культури, був здійснений і мав певний резонанс у суспільстві.

Андрій Середа та Сергій Степаненко з бунчукомСьогодні "КОМУ ВНИЗ" – одна з небагатьох культових молодіжних формацій, які мають своїх гарячих прихильників і, безумовно, опонентів. "КОМУ ВНИЗ" – є явищем, фронтменом і лідером якого є надзвичайно харизматична постать – Андрій Середа. У чомусь він є переконливим, у чомусь його вчинки і слова викликають суперечливе ставлення, але він ніколи не буває нудним, або нецікавим. "КОМУ ВНИЗ" – є культурним явищем , це єдиний гурт, який творить Музику Високого Духу.