КОМУ ВНИЗ

Місцем святкування ювілею (15 років!) групи "КОМУ ВНИЗ" став не концертний майданчик якогось клубу, а знімальний павильйон телекомпанії "ТЕТ". Саме тут добре відомий всій рок-тусовці режисер Володя Бакун регулярно знімав "Решето" – програму, засновану на живому звучанні рок-команд. У такий спосіб "КОМУ ВНИЗ" з'єднали приємне з корисним: заграли нові пісні для друзів-гостей, одночасно зафіксувавши свій виступ на відео. І водночас це був День народження з демократично розгорнутою для гостей галявиною і джем-сейшеном на репетиційній базі в сусідній студії кіностудії ім. Довженка.

КОМУ ВНИЗ на кіностудії ім. Довженка


Свої музичні привіти адресували іменинникові молоді команди "Вальтер Макаров", "Виранда" і "Лабіринт". Напевно моє твердження здивує читача, але воно обов'язково повинно прозвучати. Виходить так, що Україна за останні 15 років подарувала світові тільки одну дійсно Велику Групу. Передбачаю вигуки: а як же "ВВ", "Океан Эльзи", "Грін-Грей" та инші? Так-так, звичайно ж, хоч би як не цінувати наших "най- най-най", але зрештою саме "КОМУ ВНИЗ" мають найвищу концентрацію самобутности, духовної міці, новаторства в усьому, що роблять як музиканти, поети й аранжувальники. Вони першими переплавили в музиці могутнє слово Кобзаря, передаючи його в музичних образах небаченої сили. Напевно, через усе це вони жодного разу не опопсіли ні на йоту, займаючи свою власну унікальну нішу рок-нон-конформістів, у якій ніхто не зміг втриматися такий тривалий час. Не дивно, що вони не бояться виступати в рамках масштабних акцій протесту в столиці і на периферії. Саме в такий спосіб вони захищають своє право бути собою і говорити правду через музику.

Евген РазінМи живемо в часи тотального "міксу" будь-яких музичних жанрів. У цьому сенсі "КОМУ ВНИЗ" – не герметична "скринька", а швидше – спадкоємець арт-року, що постійно видозмінюється. Нині – це пекучий заміс готик-року, індастріела, фолка й елементів симфонізму. Нові пісні, що пролунали на "Дні народження" ляжуть в основу альбому "IDEM", що з'явиться ближче до осені.

Не дуже тверезі гості

 

 

 

"Танцював Шива", "Мажа-Віра", "У Бога є ґвер", "Човен Ноя", "Білі демони", "Ліра", "Мамай", "Серед тіней" (пісня гурту "Вій", виконана "КОМУ ВНИЗ") – деякі з цих композицій добре відомі шанувальникам групи. Власне, вони й складатимуть кістяк майбутнього альбому. У сенсі музичної еволюції альбом "IDEM" – це продовження експериментів зі сполучення живого звуку і електронних семплів, у чому, здається, вони досягли досконалости . У сенсі екзистенційному, "IDEM" – це об ’ єднаний досвід музикантів за останні роки. У найвищому сенсі – це продовження внутрішніх пошуків істини Андрія Середи та його друзів.